תכנית ולוחות זמנים: (מעודכן ל- 4.12.2006)
יום חמישי, 7.12.2006
יום שישי, 8.12.2006
יום שבת, 9.12.2006
יום חמישי, 7.12.2006
11:30-13:00 באודיטוריום מכון בן גוריון
חלון לשירת נורית זרחי (לילדים ומבוגרים)
משתתפים: נאוה סמל, דורית אורגד, טל ניצן
מוסיקה: טל אמיר - שירה, גדעון אפרתי - לחנים ופסנתר
ביום רביעי, 6.12.2006 בשעה 20:00, באודיטוריום מכון בן גוריון: "חלון לילד שבי", עם נורית זרחי, אתגר קרת ופרופ' יגאל שוורץ, נאוה סמל, דורית אורגד, גדעון אפרתי וטל אמיר - מוסיקה
14:30-16:00 באודיטוריום מכון בו גוריון
"הגליליים - מרחב שירה"
משתתפים: עודד פלד, דוד פלמה, אורה ערמוני, יוסי שריד
הארות: משה דור
מנחה: רפי ויכרט, שיפתח צוהר לשירת איתן איתן ז"ל
מוסיקה: רונית דבאוי, גדעון אפרתי
16:30-18:00 באודיטוריום מכון בו גוריון
"על ורד ועל שושן" - שירת עולם
גשרים וקשרים בין השירה הערבית, הספרדית, הלאדינו והעברית. בהוקרה ללורקה
משתתפים: סלמן מצאלחה, נעים עריידי, נדאא חורי, היאם קבלאן, שלמה אביו, טל ניצן, גלעד מאירי
מוסיקה: אנסמבל קולי "רנות", מתנ"ס חבל אילות, בניצוח גדעון אפרתי
20:00-22:00 באודיטוריום מכון בו גוריון
"בים העתיק שלנו". הוקרה לחתן פרס ישראל, ישראל פנקס
משתתפים: פרופ' ניסים קלדרון, פרופ' דוד אוחנה, והמשוררים: אורי ברנשטיין, מיכל גוברין, מירון איזקסון, טל ניצן, אליעז כהן, רבקה מרים, ליאת קפלן
מנחה: רפי ויכרט
מוסיקה: הפסנתרנית מיכל טל, בתו של ישראל פנקס
22:30-24:00 באודיטוריום מכון בו גוריון
לילה קולנוע
"מסע שירה - שרשים" עם דורית וייסמן
קולנוע של קריאת שירה
יום שישי, 8.12.2006
06:30-07:30 מפגש: רחבת הפסלים - המרכז הבינתחומי "נגב"
יוגה עם הדר רוזה, התבוננות בנוף
09:00-10:30 מפגש: רחבת המרכז הבינתחומי "נגב"
סדנאות
סדנאות שירה - נורית זרחי, צביה ליטבסקי
סדנת כתיבה - "חלומות" - ישראל בר-כוכב
תרגום - רפי ויכרט, אורי הולנדר
סדנת כתיבה - "חלומות" - רות נצר
במקביל יתקיימו סדנאות לילדים ונוער עם משוררים
11:30-13:00 בניין המרכז הבינתחומי "נגב"
"חלון לשירת אורי ברנשטיין"
משתתפים: פרופ' ניסים קלדרון, רפי ויכרט, צביה ליטבסקי, ישראל בר כוכב, עודד פלד, משוררי הוצאת "מפתנים"
דר' צפורה גתי: חלונות באמנות.
מנחה: פרופ' יצחק בן-מרדכי
14:00-15:30 בבית הכנסת במדרשה
"השירה, המקרא, והפירוש" - פרשת השבוע "וישלח"
משתתפים: רות נצר, מיכל גוברין, תרצה בן-דוד, רבקה מרים, נעמה שקד, יהורם בן-מאיר פיצ'י, ישראל בר כוכב
מנחה: אליעז כהן
16:00-17:30 באודיטוריום מכון בן גוריון
על "מקדמות" לס. יזהר
סרט: "מקדמות", בימאית:ענת אבן
דברים: ניר ברעם, דניאל עוז
20:30-22:30 באודיטוריום מכון בן גוריון
"כי האדם עץ השדה", יום הולדת לנתן זך ויובל לחבורת "לקראת"
משתתפים: נתן זך, אריה סיון, משה דור, משה בן שאול ומשוררי הפסטיבל
מנחה: אורי ברנשטיין
מוסיקה: "המפתחות לצוללת"
22:30-24:00 באודיטוריום מכון בן גוריון
קברט לילי פתוח
"ארמון ביתי המתפורר" - עם מאיה בז'רנו בסרטו של עמרי ליאור
רוני סומק, יאיר דלאל (מוסיקה) וחברים
יום שבת, 9.12.2006
06:30-07:30 מפגש: רחבת הפסלים - המרכז הבינתחומי "נגב"
טיול למרחב הפיסולי של עזרא אוריון, מחול עם הדר רוזה
09:00-10:30 בבניין המרכז הבינתחומי "נגב"
"שולחן עורך"
מו"לים ועורכי כתבי עת בוחרים את ספר השנה בשירה
משתתפים: אמיר אור - "הליקון", עוזי אגסי - "אבן חושן", רפי ויכרט - "קשב", אהרון אמיר - "קשת", רועי צ'יקי ארד ויהושע סימון - "מעיין", ישראל כרמל - "כרמל"
11:00-13:00 מפגש: המרכז הבינתחומי "נגב"
סדנאות שירה
אגי משעול
רוני סומק וגלעד מאירי מציגים ספרים "טרי מהמכבש"
שמעון בוזגלו: סדנת שירה שבורה - פרגמנטים יווניים עתיקים והשפעתם על השירה המודרנית
מוסיקה: "המפתחות לצוללת"
11:00-13:00 במועדון בית המבורג
"הילד הזה הוא אני"
עם יהודה אטלס - אירוע להורים וילדים
במשך כל היום יתקיים יריד ספרים של הוצאות "קשב", "אבן חושן", "כרמל", "הקיבוץ המאוחד - ספריית פועלים", "ספר זכרונות" בבניין המרכז הבינתחומי "נגב". מוסיקה: הרכב ג'אז "המפתחות לצוללת"
14:00-15:30 באודיטוריום מכון בן גוריון
מרחב "שירת האדמה, הטבע, הדרום והמדבר"
משתתפים: אגי משעול, אנדד אלדן, סבינה מסג, ישראל נטע
פותח: פרופ' זאב צחור
מנחה: נחומי הרציון
מוסיקה: חנה נחום וגדעון אפרתי
16:00-17:30 באודיטוריום מכון בן גוריון
חלון געגועים
חיים גורי משוחח עם בתו יעל על שירת הפלמ"ח, שירה בעל פה, על שירי המדבר ועל ע. הלל וחברים אחרים
משתתפים: פרופ' ניסים קלדרון, אמיר גלילי