יום רביעי, י"ח בטבת תשס"ט, 14.1.2009

20.00-22:00 בספריה

אירוע פתיחה - "ועכשיו: תור הזהב" - מסעו של רבי יהודה הלוי.

יום חמישי, י"ט בטבת תשס"ט, 15.1.2009

11:00-9:00 בספריה

סדנאות תרגום – שייקספיר ואחרים, מפגש משורר

שמעון זנדבנק, רחל צביה ב"ק.

 

13:00-11:30, באודיטוריום המורשת ע"ש אקסל שפרינגר

 A Sea of Voices

משתתפים: וויויאן אדן, רחל צביה ב"ק, ליסה כץ, ליאת קפלן, אירית סלע.

מנחה: קרן אלקלעי-גוט

מוסיקה: הרכב Jazzert

 

14:50-14:00 במרכז הבינתחומי

'שירת עולם', מאורפיאוס של רילקה עד הפרוזה של הטרנס-סיבירית של בלז סנדראר

משתתפים: שמעון זנדבנק, אמיר אור, יעל גלוברמן, עמינדב דיקמן, יעקב לח.

מוסיקה: יהודה שרייר, גיטרה קלאסית.

 

16:30-15:00 במרכז הבינתחומי

מסע בין שירה למדע

 משתתפים: אבנר טריינין,  הילה קנובלר,  אורן שלף.

 מנחה: עדי וולפסון

 

18:30-17:00 במרכז הבינתחומי

פרפר ביער אפל – הוקרה לשירת אווה קילפי וסירקה טורקה, במעמד ניספחת התרבות בשגרירות פינלנד

ברכות: נספחת התרבות של שגרירות פינלנד סוזאן מילנר, שמואל מורה – יו"ר אגודת הידידים

בהשתתפות: נורית זרחי,  דורית וייסמן, דבורה אמיר, ליאת קפלן, אורן שלף.

פרוייקט על סירקה טורקה: איבון מיקלוש

מנחה: יובל בן עמי. מוסיקה: יהודה שרייר, מיכאל ללום; סיבליוס בשתי גיטרות.

 

21:15-20:00 באודיטוריום המורשת ע"ש אקסל שפרינגר

הוקרה למשורר אריה סיוון בהגיעו לגבורות

מוסיקה: 'מלח מים' – הרכב ווקאלי של בוגרי 'רימון',

 

23:00-21:30 באודיטוריום המורשת ע"ש אקסל שפרינגר

'כי ירחיקו נדוד' – מחוות לאברהם בן-יצחק, יוכבד בת-מרים, עזרא זוסמן, דן פגיס ואהרון אמיר.

בהשתתפות: מירון איזקסון, ישראל אלירז,  ישראל בר-כוכב, אמיר אור, נורית זרחי,  בני שבילי.

מנחה: אורי ברנשטיין

יוקרן סרט קצר של דינה גונה על אהרון אמיר, במעמד רעייתו, בטין אמיר.

 

24:00-23:00 בבית משפחת פיימן

 "עשב הזמן" ואחרים; משתתפות: נורית זרחי והמשוררות.

"פרחי אולי" על רחל; עפרה פיימן וטללית אור

יום שישי,כ' בטבת תשס"ט, 16.1.2009

10:30-9:00 סדנאות ומפגשי שירה אינטימיים (האירועים יתקיימו במקביל)

איפיגניה באוליס, אווריפידס, מסע בטרגדיה יוונית; עם שמעון בוזגלו ויוסי יזרעאלי (במרכז הבינתחומי, באולם הגדול)

מפגש משורר וסדנא עם יורם ניסינוביץ' (בנין דונדיש – למעלה מימין)

מפגש משורר וסדנא עם גלעד מאירי  (בנין דונדיש – למעלה משמאל)

קוראים בקול עם אירית סלע  (בנין דונדיש – למטה)     

 

11:45-11:00 (האירועים יתקיימו במקביל)

מסע החורף-ספר מחברות חורף עם מיכאל וולפה (על שוברט), ישראל אלירז וליאת קפלן (במרכז הבינתחומי, באולם הגדול)

 

13:15-12:00 (האירועים יתקיימו במקביל)

'נדודי אבות'  (במרכז הבינתחומי, באולם הגדול)

משתתפים:  הרב פרומן, יוסי שריד, מירון איזקסון.

מנחה: אליעז כהן, מוסיקה: וואפא בלאן, קאנון

 

מסע בהודו ובמזרח הקדום;  משוחחים: דוד שולמן,  אמיר אור.  (בנין דונדיש – למעלה מימין)

 

15:45-14:30 בבית הכנסת

"משוררים קוראים בפרשה" – 'פרשת שמות'

משתתפים:  יוסי שריד, רות נצר, יורם ניסינוביץ.  מנחה: אליעז כהן

 

17:00-16:00 באודיטוריום המורשת ע"ש אקסל שפרינגר

שיחה בשניים עם יותם ראובני ושמעון בוזגלו

 

18:30-17:15 באודיטוריום המורשת ע"ש אקסל שפרינגר

'זרים בבית'

הסופר עמוס עוז יקרא מתוך 'עד מוות'; רונית מטלון תקרא מתוך 'קול צעדינו'; פניה עוז-זלצברגר; בין ספרות להסטוריה

מנחה: יובל בן עמי

 

21:30-20:00 באודיטוריום המורשת ע"ש אקסל שפרינגר

'מה אכפת לציפור?' המרתון

עם: חנה מרון שתקרא חנוך לוין ומשוררים בשירי ציפורים ומעוף.

יקראו שירים: רחל צביה ב"ק, קרן אלקלעי- גוט, ויויאן עדן, ליסה כץ, דבורה אמיר, ישראל אלירז, ארז ביטון, בני שבילי,

יוסי יזרעאלי,  יחיאל חזק, אלמוג בהר, טאהא מוחמד עלי, היאם קבלאן, מחמוד זיידאן, נטע-לי בראון, ענת זכריה, ננו שבתאי, יפתח בן אהרון, דנה פרילוצקי, אהוד פדרמן.

מחול: ג'אז רמת נגב

 

23:15-22:00 באודיטוריום המורשת ע"ש אקסל שפרינגר

קברט שירה בעקבות 'שלושה בשביל אחד'

עם: אלמוג בהר, משה אוחיון, שי דותן, לכבוד רוני סומק (ובהשתתפותו).

 

 

 

שבת, כ"א בטבת תשס"ט, 17.1.2009

10:00-8:30 סדנאות ומפגשים שיתקיימו במקביל:

'לפתע פתאום האדמה...' (אלישבע גרינבאום ז"ל) טבע וארוס, כתיבה בפריפריה (במרכז הבינתחומי, באולם הגדול)

משתתפים: אלישע פורת, יורם ורטה, יחיאל חזק, יפתח בן אהרן, אהוד פדרמן, דנה פרילוצקי.

מנחה: ישראל נטע, מוסיקה: נעמה כהן – 'רימון' 

שיר כחלום יעוף; רות נצר (במרכז הבינתחומי, באולם הסגול)

לכתוב בדיו לבנה - כתיבה יוצרת בהשראת חלומות; ישראל בר-כוכב (בנין דונדיש – למעלה מימין)

מסע למחוזות רחוקים; דורית וייסמן (במרכז הבינתחומי, באולם הפינתי)

פרספונה חוזרת,  מקורבן לגיבורה ומסע משאול היובש ליצירה; תלמה דינשטיין ויונת פישר (בסדנת "שפת מדבר" במרכז המסחרי)

סדנת חמר וצבע המפגישה בין מיתוס מסע קדום לבין דימוי חומרי ויזואלי. מעשה היצירה יפגיש בין ההיבט האוניברסאלי ובין ההיבט הסובייקטיבי באמצעות עבודה בחומרי אמנות.. המיתוס של דמטר ופרספונה מהווה אבן יסוד למיתוסים העוסקים במעברים, מסע, מעגלי יצירה וטרנספורמציה של לידה,מות ולידה מחדש. הסדנה מוגבלת ל10 משתתפים. לא נחוץ ידע קודם בציור או בעבודה בחומר. 
אם יש באפשרותכם אנא הביאו עמכם לפחות אובייקט אחד מן הטבע שמסמל לכם משהו/ שהנכם אוהבים.

מסעות אקזוטיים; פנינה פרנקל (בנין דונדיש – למעלה משמאל)

 סדנת תרגום וחיים לנסקי; עם עמינדב דיקמן  (בנין דונדיש – למטה)

 

11:45-10:00 

נתן אלתרמן ולאה גולדברג – 'מכתבים מנסיעה מדומה', שירים שהולחנו בביצועים שונים, כולל קטעי ארכיון של ערוץ 1. (באודיטוריום אוואנס, המכון לחקר המדבר)

עם: מיכאל וולפה, ונאווה אחירון-בודק, פסנתר: מי-טל נדלר

היידפארק שירה עם רוני סומק שישוחח על שירה צעירה,  (במרכז הבינתחומי, באולם הגדול)

הצגת ספר 'כתובת': דורית וייסמן, שי דותן, גלעד מאיר.  ועם: מתי שמואלוף, ענת זכריה, דניאל עוז, נטע-לי בראון, ננו שבתאי, מעין שטרנפלד, יחזקאל נפשי, וחבורת 'מעיין': נמרוד קמר, שלמה קראוס, אורית גת, יוני רז פורטוגלי, יהושע סימון, מיכל דר. מנחה: רועי צ'יקי ארד.מוסיקה: 'עין שביב 63', משוררים ומוסיקאים ממצפה רמון

מפגשים לכל המשפחה עם: גליה עוז, אורית כהן, ניתאי פרץ. (במועדון בית המבורג; מתאים לילדים מכיתה א' ומעלה)

הפעלה לפעוטות : אליה אלטיצר וחברות. (בספרייה)

 

13:30-12:00  (באודיטוריום אוואנס, המכון לחקר המדבר)

'קולות מן הים האחר'  דברי פתיחה: ששון סומך

משתתפות: היאם קבלאן, רחל צביה ב"ק. מוסיקה: וואפא בלאן

יוקרן סרטו של עמרי ליאור על נידאא ח'ורי.

 

15:30-14:30 (באודיטוריום אוואנס, המכון לחקר המדבר)

'האוניברסיטה של החושך' – שירים על קולנוע

40 שנות תיעוד משוררים בערוץ הראשון

משתתפים: חיים גורי, קוראת: חנה מרון, מנחה: יעל גורי, שתציג את ספרו החדש של חיים גורי

יוקרן קולאז' יוצרים נדיר, באדיבות הארכיון של הערוץ הראשון: ע. הלל, עמיחי, פגיס, זלדה, וולך, כרמי, גלבוע ואחרים,

וקולאז' של עמרי ליאור, מתוך 'בנופי המילים'.

 

15:30-16:00 (באודיטוריום אוואנס, המכון לחקר המדבר)

עיבל ושירי אהבה, חדש על המדף, חיים גורי עם יעל גורי

 

17:45-16:15 (באודיטוריום אוואנס, המכון לחקר המדבר)

הוקרה ליונת ואלכסנדר סנד ולדרום, ברכות.

משתתפים: יונת סנד, חיים גורי,  עוזי שביט,  דניאל סנד,

מנחה: מיכאל פייגה.

יוקרן קטע מסרטו של עמרי ליאור על יונת ואלכסנדר סנד.

 

תכנית הפסטיבל, להורדה בקובץ WORD מעודכן ל- 16.1.2009