טיול פרידה מבוגרים 2005
היה טיול מעולה ולמרות החום הרב, נהננו מכל רגע..
נפגשנו בב"ש ונסענו ביחד לירוחם, שם פגשנו את נדב עם הג'יפ שהקפיץ אותנו לאוהל של עיד. הגענו למאהל ועיד יצא לקראתנו, שמנו את התיקים בשיק ועשינו סקר קטן היות והיו לנו שלושה חברה חדשים. אח"כ דיברנו קצת על הבדואים, מי הם? למה? כמה? ואיך? (אחרי הכל זו הפעם הראשונה שהחוג נחשף למגזר זה בכזו אינטימיות.) היה עוד מוקדם אז יצאנו לראות את השקיעה מהפסגה הקרובה. יש לציין שהבוגרים ברחו שעה קודם וכשעלינו ראינו אותם רוקמים מזימות. הבטן כבר התחילה לקרקר אז ירדנו לאוהל להכין א. ערב שהיתה מאוד עשירה ומכובדת, מי שלא היה מדובר בסירי פויקה גדולים.
ארוחת הערב והלילה
התחלנו לחתוך ירקות לפויקה והדברים שהכנסנו רק הלכו והשתבחו. חיכינו כשעתיים והארוחה היתה מצויינת, הרבה זמן לא אכלתי פוייקה כזה מוצלח.השיחות נמשכו אל תוך הלילה והמשיכו בניגון של גיטרה מלווה בשירי הביטלס ואח"כ גם ישראלים.
בלילה חיכתה לצעירים הפתעה. הבוגרים, לבושי כפיות וגלביות התחפשו לבדואים והעירו אחד אחד, העלו אותו לגבעה והשביעו אותו בנאמנות לחנב"ז. שכחתי לציין שגם היה קינוח משובח, סלט פירות עם שמנת, שנאכל בשקיקה ע"י כולם.
בוקר הטיול
קמנו בבוקר, לא אחרי שהבוגרים שוב התחפשו לבדואים, למעשה הם היו ערים כל הלילה. קמנו לתה מוכן עם עוגיות והתארגנו, לפני שיצאנו לדרך הציגו דור ונוה את המשימה להיום: משימתם של הבוגרים לשמור על סמיר האבטיח (נדמה לי שכך קראו לו).
נווה התחפש לקרמבו ממבצע סבתא ודור היתה העוזרת וביחד הם הראו את המשימה על המפה. היה מאוד מצחיק ומשעשע.
התחלנו ללכת לכיוון המצוק של המכתש הגדול ואחרי כשעה הגענו.
הנוף עוצר נשימה, דיברנו קצת על המכתש, מחצבות (שיותר מאוחר גם זכינו להנות מהן), חול צבעוני ועוד.
המשכנו בהליכה על קו המצוק עד שבאמצע הדרך החלטנו לגון וירדנו לתוך המכתש אל מחצבות החול.
למרות החום הגדול, רובנו התעלמנו ונהננו ממגרש החול הגדול אליו נקלענו. קפצנו, השתוללנו והיה שם אדיר, המשכנו לחולות הצבעונים, שיחקנו משקוכית ובשארית כוחותנו הלכנו לעין ירקעם.
עין ירקעם
הגענו לעין ירקעם. שם רגע לפני שנמסנו כולנו,קפצנו במהירות למים וציננו את גופנו.
הבוגרים הביאו מתנפחים ענקיים והיה אדיר. מלחמות מים הלכו טוב בחום הזה.והיה גם המשחק עם הכדור שהתיש את כולנו בסוף.
ישנו קצת, אכלנו בהוריים מעולה ולקראת הסוף הבוגרים הופיעו בשיר: "בלדה לעוזב החנב"ז". אתם בטח יכולים לנחש מדוע הם בחרו דווקא בלחן הזה,היה מרגש ויפה ואז חבריהם מהחוג העניקו להם מתנה, קופסא ובה פתק עם קטע מרגש.
ממני ומנדב הם קיבלו שקיקקי ופנקס עם מכתבים מחניכי החוג.
לסיכום...
היתה שיחת סיכום מרגשת כבכל טיול פרידה. נאחל בהצלחה לכל הבוגרים, לא שכחנו גם את מי שלא היה מהבוגרים, היתה לכם נציגות. תבואו לבקר בטיולים הבאים למרות העיסוקים האחרים(שנת שירות וצבא). פעילות קיץ הולכת להיות בבית ינאי בתאריכים 31/7-4/8. טיול לגולן בין ה-15-19 ליולי. בואו בהמוניכם וחופש נעים.