חנב"ז
מה זה חנב"ז?
חוג הנוער החילוני של בית ספר שדה שדה בוקר, מיועד לנערים ולנערות מכל רחבי הארץ. פירוש ראשי התיבות, אגב, נשכח עם השנים, והיום הוא לוט בערפל (חוג נוער בוטני-זואולוגי? חוג נוער בולס-זולל? או שמא פשוט חוג נוער בן זונה?), מה שלא מפריע לחברי החוג לשאת אותו בגאוה. חוג הנוער קרוי על שם איל וייל, שהדריך אותו במשך מספר שנים.
מה עושים בחנב"ז?
החנב"ז הוא מסגרת ייחודית לבני נוער שוחרי טיולים הפועלת בעיקר באיזורי המדבר של מדינת ישראל - הנגב ומדבר יהודה. חברי החוג, בגילאי כיתות ט-י"ב, נפגשים אחת לחודש לשישבת של טיול הכולל ערב של בישולים ולינה בשטח ומסלולים לא מוכרים אי-שם במדבר (ולפעמים גם בחלקים אחרים של הארץ). בשלושת הרגלים (חנוכה מחליף את שבועות) מנצל החוג את החופשות הארוכות ומבצע עליות לרגל מדבריות בדמות טיולים נודדים ארוכי טווח (3-5 ימים). בקיץ אנחנו עורכים פעילות ארוכה יותר, שמורכבת בדרך כלל משבוע עבודה ערכי ובעקבותיו טיול נודד של כמה ימים.
לאן הולכים?

למרבית המקומות שהחוג מגיע אליהם במסגרת הנודדים קשה להגיע עצמאית. 3 דוגמאות מהשנה האחרונה:

 

  • בפסח 2010 טיילנו מהר עמשא לים המלח. הלכנו דרך בקעת ערד, נחל קינה, צוק תמרור ועין בוקק.
  • בחנוכה 2010 טיילנו משדה בוקר עד למכתש רמון דרך עין זיק, עין שרב וגבי חוה.
  • בסוכות 2009 טיילנו ממצפה רמון להר שגיא על כביש הגבול המערבי דרך הר שמעי והר לבני, הר קירטון והר עריף.

 

 

 

 

 

 

המפגש בלב המדבר של מיטב בני הנוער ממגון מקומות יוצר אוירה מיוחדת, פעילויות וטיולים ברמה ואיכות שקיימים במעט מאוד מקומות, ויעידו על כך בוגרי החוג משנים קודמות, שכמעט בכל טיול מצטרף אלינו מי מהם.

המדריכים והמניפסט שלהם
לחוג זוג מדריכים, דנה וארנון, והם מתכננים ומדריכים את הפעילות לאורך השנה. צוות ההדרכה בבית ספר שדה רואה בחוג את אחת המסגרות שבהן מטרותינו לגבי חינוך מתמשך לטיולים, עצמאות, עזרה לזולת, שמירת טבע ואהבת הארץ באות לידי ביטוי באופן הטוב ביותר, ומכאן ההשקעה הרבה בחוג. כמו כן חשובות לנו הפגישה וההיכרות עם החנש"ם, חוג הנוער שומר המסורת של בית ספר שדה, וחלק מהפעילויות והטיולים נערך במשותף.
אירועי החנב"ז משנים קודמות
רוצים להצטרף?

לפרטים והרשמה צלצלו למשרד בית ספר שדה - 08-6532016
או למדריכים:

ארנון 050-2050591 דנה 050-2050588

נתראה במדבר...