צריף בן - גוריון
דוד בן גוריון

בן גוריון היה אחד ממייסדי מדינת ישראל וראש הממשלה הראשון שלה. הוא נולד בפלונסק שבפולין לבית מאוד ציוני. בילדותו היה דוד בתנועה ציונית יהודית שעודדה עלייה לישראל. כבר בגיל 20 עלה לארץ והתחיל לעבוד בעבודות חקלאיות. במשך שארית חייו השיג כמה הישגים מאוד חשובים, הבולטים מבינהם:
* ראש הממשלה
* שר הביטחון
* מזכ"ל ההסתדרות
* יו"ר הסוכנות היהודית
דוד בן גוריון נפטר ב-1 בדצמבר 1973 בגיל 87. בצוואתו ביקש להיקבר יחד עם אשתו המנוחה פולה שנפטרה 5 שנים לפניו במדרשת בן גוריון אל מול נופיה של בקעת צין.
על שמו של בן גוריון נקראו קריית הממשלה בירושלים, נתב"ג - נמל תעופה בן גוריון, אוניברסיטת בן גוריון בנגב, מדרשת בן גוריון, רחובות בערים רבות בישראל, ביניהם שדרות בן גוריון בתל אביב, שכונות בערים חולון, עכו, לוד, שדרות ועוד ובתי ספר כמו בעיר כפר סבא.
בן גוריון החזיק בהשקפה כי עתיד היישוב היהודי בארץ הוא בנגב על מרחביו, העצומים ביחס לחלק הצפוני קטן הממדים של המדינה. חדור אמונה, התפטר בן גוריון מראשות הממשלה ב-7 בדצמבר 1953 ועבר להתגורר בצריף שנבנה עבורו בקיבוץ שדה בוקר שם עבד בדיר, בכדי לשמש דוגמה לכך שיש בכוחו של הפרט להפריח את השממה. חזונו זה של בן גוריון לא התממש, ומדבר הנגב כמעט שאינו מיושב.
צריף בן - גוריון

צריף בן-גוריון הוא צריף המגורים בקיבוץ שדה בוקר, אשר שימש את דוד בן גוריון ואשתו פולה בשנים 1953 - 1973, ואשר הפך לאחר מותו למוזיאון העומד לרשות הציבור. בצוואתו ביקש כי המבנה יהיה פתוח לקהל הרחב. כיום משמש הצריף כמוזיאון. המבקר בצריף נחשף אל דמותו של בן-גוריון כאדם וכמנהיג ואל התקופה שבה הוא חי.
הביקור שלנו בצריף ..
ביום הראשון במחנה ביקרנו