העקרבים

עקרבים היא סדרה של בעלי חיים חסרי חוליות בעלי שמונה רגליים, צבתות וזנב. העקרבים משתייכים למחלקת העכבישניים.

העקרב נוהג להסתתר מתחת לאבנים, ובחלק מהמינים העוקץ בזנב הוא בעל ארס שיכול להיות מסוכן לבני אדם.
רביית העקרב
כשמגיעה תקופת הרבייה (בישראל- מחודש מאי עד חודש ספטמבר) העקרב הזכר יוצא לציד לילי ונע לאט בצבתות פשוטות כדי לתפוס כל יצור שנע בקרבתו. אם יש נקבה בוגרת בשטח, במוקדם או במאוחר יבחין בה מכיוון שהולך סחור סחור ולא מתרחק ממקום מגוריו. בשלב ההזדהות העקרב הזכר יזדהה על ידי רעידות גוף קצובות. יש מינים שמשמיעים קולות משונים ויש שסובבים את הנקבה המון פעמים, כחוששים מפניה. אם הנקבה חפצה בחיזוריו היא לא זזה, ודי בתנועה קלה והעקרב יברח כל עוד נפשו בו. לאחר מכן יש "שלב היכרות קרובה" בו העקרב נוגע ברגליה וב"ידיה" של הנקבה וגם כאן הנקבה שומרת על חוסר תנועה. בשלב זה העקרבים יוצאים למעין טיול האורך בין כמה דקות לשעה עד שהנקבה מפסיקה לנוע. בשלב זה העקרבים מבצעים מין ריקוד, דומה להפליא לריקוד אנושי.
לאחר הטיול, בני הזוג עוצרים על משטח אבן והזכר מנקה אותו. הזכר צועד מעט אחורה ומרים את "ידי" הנקבה ושניהם מתרוממים קמעה. בשלב זה נפתחים מכסי המין ומפתח המין של הזכר נשלף נרתיק זרע דק וגלילי. בסיס הנרתיק נדבק לאבן ומזדקף מהתיבשות מהירה. בשלב זה העקרב מדריך את הנקבה לכיון הנרתיק ומושך את הנקבה כדי שהנרתיק ינעץ לתוך פתח המין שלה. בשלב זה העקרב הזכר בורח מהמקום. לאחר כחודשיים מתרחשת ההשרצה לתוך מחילה קטנה והעקרבים הקטנים מטפסים על גב האם.

חוויות מהערב
הגענו אחרי האירוח הבדואי לחניון הרועה שמול קיבוץ שדה בוקר, שם התחלקנו לקבוצות קטנות ויצאנו עם פנסי אולטרה סגול לחפש עקרבים זוהרים.
הקבוצה שלנו[עם יותם] מצאה 4 עקרבים צהובים ועוד עקרב מרוסק, היה מאוד כיף למדנו על העקרבים ונהנינו להסתכל עליהם.