ערב עטלפים
קצת מידע על העטלפים
בס"ד
העטלפים הם יצורים חברותיים וחיים בלהקות, המונות לעתים אלפי פרטים. אפשר לראותם תלויים במערות כשגופם הפוך. תוחלת החיים של העטלפים מגיעה עד לעשרים שנה ולעיתים אף יותר, וזו נחשבת תוחלת חיים ארוכה מאוד לבעל חיים כה קטן במידותיו. גודל העטלפים נע בין מין שמשקלו 1.5 ק"ג ומוטת כנפיו 1.7 מטר, לבין מין שמשקלו 1.5 גרם ומוטת כנפיו 10 ס"מ.

כנפי העטלפים מורכבות מעור המתוח על עצמות גפיהם הקדמיות, שהתפתחו לעצמות דקות וארוכות. על הבוהן המבצבצת מכל כנף ישנה ציפורן המאפשרת אחיזה לצורך טיפוס או תלייה. לעטלפים שרירי חזה חזקים המאפשרים את תנועת הכנפיים. לעצם החזה של העטלפים יש מבנה מיוחד הדומה לזה של העופות. לעטלפים גם בלוטות שומן שמהן מופרש חומר שמנוני המשמן את עור הכנפיים לשמירה על גמישותן.
תמונה של עטלף
חוויות מהערב
יצאנו מהחדרים, והלכנו בדרך אל אחוזת הקבר של בן גוריון.
ישבנו במדרגות והמדריך (יובל הדר) הסביר לנו על העטלפים - שהם חיה מדהימה...
ישבנו ולא שמענו כמעט עטלפים, המדריך הביא מכשיר מיוחד מחו"ל, שהוא מצליח לשמוע את הקול של העטלפים ומתרגם אותו לתדר שאנחנו נוכל לשמוע (מעין צפצופים)
הוא הסביר לנו שהראיה של העטלפים לא ממש טובה, וגם חוש הריח
אבל השמיעה שלהם ממש ממש טובה, לכן כדי לראות הם משמיעים צפצוף של גלי קול וכשהגלי קול פוגעים במשהו הם חוזרים אליו, לאחר מכן העטלף שולח במהירות גבוהה את הגלי קול וכך יכול לזהות היכן נמצא הטרף.
בקיצור,
מאוד פחדנו ונהננו כשהעטלפים עפו לנו מעל הראש,
והיה ממש כיף...

הסוף [ :


תמונה של עטלף
לעוד מידע וסרטון על עטלפים...