ניווטים 2007
טיול ניווטים 12-13/1/07

הטיול הזה היה כולו בדגש ניווטים. איך לקרוא מפה ואיך לקרוא את השטח. כי אם לא הבנתם עדיין החנב"ז מטייל בעיקר לפי מפה. כלומר לפני כל טיול אנחנו מקבלים אישורים מהצבא ומרשות שמורות הטבע לרדת מסימוני שבילים. וכך אנחנו מגיעים למקומות מדהימים שזו הדרך המותרת היחידה להגיע אליהם. ולכן עלינו לנווט את דרכנו בטיולים לפי מסלול שנקבע מראש ע"י המדריכים. בדרך כלל לוטן הוא זה שמנווט את הקבוצה ומוביל את כולנו בבטחה. אך המטרה בטיול הזה זה שכל חנב"זיסט ילמד לנווט בעצמו ולדעת לפי המפה לאן אנחנו הולכים ואפילו לדעת להוביל את כל הקבוצה.
ולכן ביום שישי אחרי שכולם הגיעו אלינו למדרשת בן-גוריון התכנסנו בכיתה של הבי"סש להרצאת לימוד ניווט מעולה שלוטן העביר יחד עם מצגת.
למדנו מה זה שלוחה, וכיפה, וערוץ, ופיסגה, וקווי גובה, ונ"צ, וגבול בירבור, ואזימוט, ומצפן, ומפה, ומד קורדינטוט.........ועוד...ועוד...
אחרי שסיימנו התחלקנו לחוליות שכל אחת מהן קיבלה נ"צדיקים. שאותם הם העלו יחד על המפה כמו שהם למדו.
יצאנו החוצה הדלקנו מדורה, הכנו פוייקה (צמחוני כמובן) אכלנו, הוצאנו את השירונים... שרנו קצת וגם היתה גיטרה. זהו לאט לאט התחלנו לפרוש לשקי השינה בתוך הכיתה. כי היה ממש קר.
* יום שבת- קמנו מוקדם בבוקר לזריחה מהר צרור. שם רותם עשתה לנו תרגיל מדיטצייה של 10 צעדים ב 10 דקות. מול השמש העולה.
אחר כך אכלנו ארוחת בוקר מרעננת ויאלה לעבודה.
איזור הניווט בוקר שלנו היה באיזור הר צרור והר קטום עד לבורות חצץ.
היה ממש כייף התחלקנו לחוליות של 4 בכל חולייה מנווטת את דרכה הייחודית לה. חלק ראו נרקיסים בנחל חצץ. חלק עלו להר קטום, ובסוף נפגשנו כולנו בבורות חצץ. שם הפתיעו אותנו בגלידה.....שהביאו עם הג'יפ. מפה הג'יפ עשה הקפצות לחניון הרועה. שם פרשנו ארוחת צהריים. נחנו מעט ויאלה מתחילים ניווט אחה"צ. התחלקנו לחוליות חדשות העלנו נ"צדיקים. והתקדמנו לעבר האיזור ניווט החדש שלנו- מחניון הרועה למיצד מאגורה דרך רכס חלוקים. תצפיות משגעות על בקעת צין, על הקיבוץ והמדרשה.

הגענו בערך ב 16:00 למיצד מאגורה שבו יש בור מים ביזנטי....שהיה מ-ל-א במים קרירים ומרעננים. נכנסנו כמעט כולנו, היה קר ומגניב. אחרי זה יצאנו. התייבשנו אכלנו כמה צ'ופרים. התחילה השקיעה המדהימה. ועכשיו זה הזמן לשיחת סיכום. אחר כך הלכנו מהר מהר לתחנת אוטובוס של קו 60 לבאר שבע, אך לרוע מזלנו פספסנו אותו. לכן חלק מהחבר'ה נסעו יותר מאוחר וחלק מהחבר'ה (בעיקר הצפוניים) נסעו עם לוטן בג'יפ לבאר שבע.
זהו כך עבר לו עוד טיול מגניב אך מיוחד. שונה מהאופי הרגיל של הטיולים אך היה בהחלט טוב מאוד. ומלמד. מקווים שמעכשיו תהיו יותר בעניין הניווטים.