שבת יהושע כהן.
ההנהלה מבקשת להתנצל...
ובכן חברים יקרים,ההנהלה מבקשת להתנצל במחילה מכל מי שנגרם לו בעקיפין או במישרין,נזק מנטאלי או רגשי,עקב הביטול הלא צפוי והכואב של שבת חצבה, ומתחייבת בזאת לפצות,לפי מסורת הדין,את אלו ששלמו וכספם לא יוחזר להם.לכן על גלי האלקטרונים המוזרמים אנו מבטיחים לקיים שבת חצבה בעתיד הלא רחוק,בעזרת השם. כמו כן האחראים יועמדו לדין.
ההנהלה.
מי הוא בכלל יהושע כהן..
יהושע כהן היה הוגה הרעיון של הקמת הבית ספר שדה בשדה בוקר כאשר במשותף עם מכאל גל ,המנהל הראשון של הבס"ש, הוא הקים והוציא את הרעיון מין הכורח אל הפועל בשנת 1962 . לפרק זמן לא ארוך הוא עבד בבס"ש כמכוון אידאולוגי אך לאחר מכן עזב את הבס"ש ועבר לפרוייקטים אחרים בתחום החינוך והמחקר. גם לאחר עזיבתו רוחו והקו המנחה שלו נשארו זמן רב בבס"ש כהבסיס העיקרי לעבודה בתחום החינוך לנגב והוא אישית המשיך ללוות את צוותי ההדרכה שנים לא מעטות.
על חייו אפשר לקרוא וללמוד הרבה מתוך הספר רוח מדבר מאת יאיר שלג העוסק בכל חייו ופעילויותיו של יהושע כהן כמו כן אפשר לקרוא את התקציר על דמותו באתר של הבס"ש.
מי הוא יהושע כהן?
מי היה מי לא היה?
לשבת מבורכת וחשובה זו נאספו ובאו 23 חנשמי"מ צעירים ובוגרים.
ןאלה שמות...
יהודה לב אמיץ,שטריקרון איש הברזל, לירון העלומה,ליאורה הדובשנית ,אורונוזארוס שניר, הדס פורת,איילת פורת (הדס יעקוב שוב הבריזה) , עמליה האלונית , יעל מגלחת הפסגות, עומר הזכר היצוגי שלוי, אביתר אלי-מלך, יונתן רותם הצעיר ,אורטל אשוש ובישוליה הטריפולטאיים ואליענה וייס, האם הקדושה.

כמו כן כמובן נציגות יפה של בוגרים חנשמים מדור ה-x.
חמוטל לב (אין קשר ליהודה), עומר שוורץ (דווקא אשכנזי) ,דוליה פרוי (דוקא לא), כץ ואימרו אמן, אבישי הבטלן, חגית חג'בי שהפקירה משמרתה בקריה , יאיר בנ"ש (בלא נדודי שנה) , ורעות רוזנטל אשר באה לחלוק כבוד לגורו כהן.
פעילויות השבת.
את שישי ערב פתחנו בשיחה קצרה עם ערן דורון מנהל הבס"ש שרובכם טרם הכרתם וגא רותם רכז ההדרכה וזו הייתה סיבה מספיק טובה להגיע לשדה בוקר.
שישי ערב הוקדש להווי וחברה עקב מספר דברים לא מתוכננים אשר מנעו פעילות מתוכננת בכל זאת היה כיף.
ביום שבת בבס"ש נערכו שיחות רבות בנושאים של הבס"ש בעברו וציונות סביבתית מהי. לצערנו הרב לא נכחנו ברוב השיחות אך במעט שהיינו היה מעניין. והתברר שאין סיכוי .שוב.
שבת צהריים, טיול פרא בבקעה (לא לספר לרשות שמורות הטבע), כל אחד לקח עצמו לטיול שבת נעים בחצר הפרטית של המדרשה והתארחנו בסלון. סוף שבת התאפיין בסעודה שלישית מרשימה ביותר ומארוחה לארוחה אכן כוחנו עולה.

דברי המדריך.
שבת זו לא הייתה שבת רגילה מין המניין אך היא שבת מאוד חשובה ואני שמח שנפל בחלקנו לעשותה .
המטרה העיקרית של שבת זו הייתה לחזק את הקשר בין חניכי החוג לבס"ש הבית שלנו .
למדנו להכיר את הדברים שהבס"ש מתעסק בהם מוביל בהם ויוזם בהם
כגון שימור מורשת חלוצית ציונית (שבת יהשוע כהן) וגם סביבה וחברה כגון ציונות סביבתית. גם ההכרה עם המקום המיוחד שמסביב לבס"ש חשוב להתחברות לחוג .
עקב התאונה שקראה אותי ביום שישי בוקר לאהכול עבד כמתוכנן ולא הכול יצא לפועל כפי שקיוינו אך מתוך התמונה שנוצרה נתגלה ניראה כי החוג עבר חוייה טובה ומחברת בינו לבין עצמו ואני שמח לומר כי ההוויה החברתית של החנמ"ש נשמרה ונתקיימה בשבת זו בצורה מעוררת גאווה . אני מודה לכם על ההתחשבות ועל ההבנה האישית של כל אחד ממכם . מודה לכולם על הטלפונים,ההודעות והעזרה , מודה לכם על שבת נפלאה .
ערן.
חזרה לעמוד ראשי.