החנש"מ –חוג נוער שומר מסורת ע"ש מני בר מנחם ז"ל.
חוג טיילות לנוער שומר מסורת שמספק הזדמנות בלעדית למי שמחפש טיולי מדבר מאתגרים ומיוחדים. החוג מזמן חוויות שטח נדירות אשר לא תמצאו בבתי-ספר או בתנועות נוער קונבנציונאליות, עם חבורה נפלאה של נערים ונערות בכיתות ט'-י"ב מאזורים שונים בארץ בני המגזר הדתי. מושם דגש על הכרת הטבע והסביבה, אהבת הארץ ושמירה על מסורת יהודית.
הרקע לחוג:
החנש"מ פעיל מזה כ-30 שנה ברציפות בחסותו של בית-ספר-שדה שדה בוקר ובאמתחתו מסורת ארוכה של טיולים ופעילות חברתית רחבה. מדריכיו של החוג, אשר מתמחים באזור הדרום בכלל והנגב בפרט, מעניקים ערך מוסף גדול למונח טיולי מדבר.
פעילויות:
בכל אחד מארבעת החופשים העיקריים (סוכות, חנוכה, פסח וחופשת הקיץ) מתקיים טיול עם ציוד על הגב ולינת שטח בן מספר ימים. מעבר לכך מקיים החוג שבתות משותפות אחת לחודש במקומות שונים, לרוב בדרום. בשבתות אלו מכירים פנים שונות של ארץ ישראל ואנשיה. בכל קיץ מקיים החוג פעילות מגוונת בת מספר ימים הקשורה בתרומה חברתית וסביבתית. לרוב פעילות זו מתבצעת בשיתוף עם חוג הנוער החילוני של ביס"ש שדה בוקר.
איך מצטרפים
בואו להיות חלק מחוג מיוחד השונה באופיו מחוגי נוער אחרים, במה שונה בדיוק? תצטרכו להצטרף בשביל להבין. לכל בירור, שאלה או הצטרפות ניתן ליצור קשר דרך הדוא"ל או דרך הטלפון לבחירתכם. את הפניות יש להפנות למדריכי החוג.
טלפון: משרדי בית ספר שדה 08-6532016
hansham.sb@gmail.com