טיול פרידה מטל המדריכה טיול ראשון לרותם

 • סיכום טיול פרידה מטל (טיול ראשון לרותם)-
  המסלול- טיול להרים המכונים השמעי והליבני (דרום מערבית למכתש רמון)
  המטרה- את הטיול פרידה מטלטול, מדריכת החנב"ז האגדית, שהדריכה את החוג שנה, בחרנו (רותם ולוטן) לעשות במקום אותו היא הכי אוהבת בעולם. ויצאנו לטיול לעבר הרי השמעי והלבני, הרים אלו אהובים על טל כל כך עד שבכל הזדמנות(תצפית) שבה הם נראים באופק, היא פוצחת בשירה הידוע- "השמעי והלבני איפה הם עכשיו? "
  אם כן הטיול היה בדגש סופים והתחלות, ובהצלחה לרותם, מדריכת החנב"ז החדשה, אשר הצטרפה ללוטן,נותר לאחל שתהייה שנה מדהימה, של טיולים מטורפים ותצפיות משגעות.
  אז מה היה לנו בטיול?:
  נפגשנו ביום חמישי 2/11/06 בשעות הערב המאוחרות במצפה רמון בבית ספר שדה- הר הנגב, היינו סך הכל 28 חבר'ה, כולל חנבזי"סטים בוגרים ומדריכים.
  הדלקנו מדורה קטנה, עשינו את הסבב הקבוע בו כל אחד מספר מאיפה הוא וכמה זמן (או טיולים הוא כבר בחנב"ז) הכרנו כמה חניכים חדשים ונחמדים, שתינו תה והלכנו לישון באוהל הבדואי של הביס"ש, אווו איזה פינוק, אפילו ישנו על מזרונים.
  יום שישי- השקמנו קום וירדנו למכתש רמון, חצינו אותו לרוכבו, הגענו לנחל עפיפון עלינו בו, הגענו לקיר הדרומי של המכתש והתחלנו לעלות לעבר הפסגה המכונה "טלטול" על שמה של טל, כן, עוד הפתעה קטנה לטל.
  התצפית משם הייתה עוצרת נשימה, ראו כל כך רחוק, היה מדהים, והמכתש, אח, באמת אחת התצפיות הטובות, כמובן שאכלנו שם ארוחת צהריים.
  משם המשכנו לעבר הרי השמעי והלבני, שסמוך להם התמקמנו ללינת לילה, שם חיכתה לנו מעוד מועד הטמנה של מים עצים ואוכל (שרותי ולוטי הטמינו לפני).
  היתה ארוחת ערב מעולה בניצוחו של נועם טמקין שהיה ועדת אוכל בטיול הזה.
  רותי ולוטי העבירו פעילות ערב נחמדה בה היה חידון "הכר את המדריך" שבו נחשפו כמה עובדות מביכות על מדריכי החוג, היה מגניב.
  המשך הערב עבר במילות פרידה מרגשות מהחוג מטל ומטל מהחוג, חולקו מתנות פרידה, היו צמרמורות. היה קצת עצוב, אבל סוף טוב והתחלה חדשה.
  מי שנשאר ער המשיך בשירה סביב המדורה, השאר הלכו לישון. לילה טוב 
  יום שבת- עשינו המון מאמצים, מיהרנו, והספקנו ברגע האחרון להגיע לזריחה מראש הר ליבני, היה מדהים.
  משם המשכנו לנחל טרשים היפיפה, ממנו להר קרטון שתכננו לעלות אליו אך לא הספקנו.
  יענקל'ה חיכה לנו עם המשאית ספארי כבר ב 16:00 וטוב שכך כי מיהרנו והיינו צריכים להגיע לאוטובוס ממצפה רמון לבאר שבע, שכמעט פספסנו אותו, אבל ברגע האחרון תפסנו אותו בקיבוץ שדה בוקר, היה פוקס מטורף.
  זהו הטיול נגמר. כולם היו מרוצים והיה פשוט מ-ע-ו-ל-ה.
  ניפגש בטיול הבא