טיול פסח 2004
הטיול ששבר את כל השיאים!!!
ללא ספק היה זה טיול מאוד מיוחד, שבעה ימים מלאי נופים, מים וחוויות מסעירות עברו עלינו במדבר ובחלקם אף נהננו בחברתם של החנשמיסטים.
יפתח וגל מעוטרים בצמחי מים
אז מה עשינו בטיול?
כמובן שאין מקום להרחיב ולספר מה עשינו בכל רגע בטיול,אבל בכל זאת ננסה לתת כאן תמצית משבוע מהנה ומרתק.
נפגשנו בשעת לילה מאוחרת שני חוגי הנוער ונסענו להר החלק.
למחרת טיפסנו לזריחה להר החלק וירדנו את נחל החלק שם ערכנו לראשונה הכרות בין החנבזיסטים לחנשמיסטים.
אחרי הליכה מתישה בחום הגענו לנחל שרף שהיה מפוצץ במים, דבר ששימח את כולנו יותר מכל.המשכנו לכיוון נחל חגור ולבסוף הגענו לעין אורחות המופיע בתמונה וגם הוא היה מלא במים.
לבסוף הגענו בחושך לחניון לילה והתחלנו בהכנות לארוחת ערב שהיתה מבין המוצלחות בטיול.
למחרת התחלנו בהליכה לכיוון נחל טרף. עינת בינתיים הלכה לעיו אורחות ומאז נעלמו עקבותיה...
הגענו למקום המכונה גן העדן, כמובן שגם נחל טרף היה כולו מלא במים.
את עינת, דרך אגב, פגשנו רק כעבור שלוש שעות.
מפל הדומינו
המשכנו במורד נחל טרף עד לחיבורו לנחל דרס, שם הורדנו את התיקים ועצרנו להשתכשכות קלה בגבים.
לאחר שהתרעננו התחלנו לעלות בנחל דרס, בדרכנו פגשנו את החרוב העתיק. המשכנו עד למפל המכונה בפינו מפל הקוביות או מפל הדומינו.
לאחר עצירה ארוכה, ארוחת צהרים ומרתון טריוויה מטורף טיפסנו להר טרף לקראת דימדומים וירדנו ממנו לכיוון בקעת אבו- טריפה, שם שהינו ביומיים הבאים. התארגנו להכנות ארוחת ערב שגם היא היתה מהמשובחות בזכות המאבטח שדרך אגב היה במוסווה גם טבח.
היום השלישי- יום עבודה
לאחר יומיים מלאים של טיול לקחנו יום מנוחה שנקרא גם בפינו יום עבודה. קמנו בבוקר, נפגשנו עם עומרי הפקח שהסביר לנו מה הולך להיות היום ומה החשיבות של העבודה שלנו והתחלנו בעבודה.
עבודתנו כללה הנחת אבנים גדולות לצידי הדרך ג'יפים המובילה לעיו אם צ'אלח , האמנים שביננו ניצלו את העבודה והפגינו כישורים יוצאי דופן בפיסול.
לא אשכח לציין שכמעט כל שתי דקות נקראה קריאה "ארבל מצאתי חרק מעניין" כך שבהחלט היתה עבודה מענינת.
בשעת הצהרים לאחר עבודה מרובה קפצנו לעין אם צ'אלח שהיה מלא מים. אין ספק שזו היתה הפתעה נעימה לחנש"מיסטים שלא היו אמורים להגיע לשם וגם לחנב"זיסטים שביקרו שם פעמיים במהלך הטיול. לאחר ארוחה דשנה תפסנו תנומה המלווה בהקראת סיפורים מתוך ספר האגדות של אוסקר ווילד וגם מהספר ברטה הארוכה.
בשעות אחה"צ המשכנו בסידור האבנים עד שהחשיך. שכחתי לציין שבתחילת הטיול הינו מעט מאוד חנבזיסטים וחנשמיסטים וביום השלישי הצטרפו אלינו כמה חנשמיסטים וגדלנו קצת.
בערב שיחקנו במשחק החפצים מהתוכנית "של מי השורה הזאת"? והרעיונות היו מאוד מקוריים! עלו והצליחו...
ביום רביעי יצאנו השכם בבוקר לכיוון נחל אנמר, טיפסנו לכיוון תצפית על בקעת ארדון, אך רגע לפני התצפית עצרנו אתכם אני (רעות) ועינת והובלנו אתכם בעינים עצומות.
לאלו מבינכם שרוצים לראות איך נראתם...
המשכנו לכיוון סכין קמאי- השלוחה הסכינית המדהימה וירדנו לכיוון נחל קמאי, לא לפני שביקרו בחופו של ים תטיס הקדום וראינו שלל מאובנים, אקסוגירות וכו'.
יהודה ליד מערום אמוניטים
המשכנו בנחל קמאי- הנחל בעל ארבעת המפלים. במפל הגדול סעדנו את ליבנו ונשאר לנו הרבה זמן לשנ"צ.
לאחר שקיפלנו והעמסנו תיקים על הגב המשכנו במורד נחל קמאי עד שהגענו למפל המשקיף על גב חולית.
שם פגשנו חנבזיסטים נוספים וגם את נועה מהביס"ש שהדריכה את המכינה. רן המאבטח הצטרף אלינו מיום רביעי עד ליום האחרון של הטיול.
בערב בישלנו יחדיו ולאחר ארוחת הערב עשינו הכרות נוספת בין החנבזיסטים לחנשמיסטים בעקבות ההצטרפות ואחריה פתחנו בערב "של מי השורה הזו" בהנחיית ארבל שהיה ממש מוצלח.
זה היה הערב האחרון של שני החוגים, למחרת בבוקר קמנו, התארגנו וכל חוג הלך לדרכו הוא. החנשמיסטים המשיכו לכיוון המעוק של הצבירה ומשם עד לספיר ואילו החנבזיסטים המשיכו לעוד שלושה ימים של טירוף חושים.
חגי ברגע של מנוחה
היום החמישי והשישי במסעות החנב"ז
טיפסנו בשעת בוקר מוקדמת לנ.ג 446 מעל החניון לילה והנוף היה עוצר נשימה.
המשכנו לכיוון נחל אנמר כשבדרך עברנו ליד שפיפון - נחש ארסי.
ומשם ישר הלכנו לעין אם צ'אלח בפעם השניה בטיול.
היה מאוד חם כך שהרביצה במעין עשתה טוב לכולם.
מעין אם צ'אלח המשכנו לכיוון הסכין המכונה בשם החנב"ז "סכין מטבח" או "סכין מרזבה" שהיתה אחד המקומות היפים בטיול.
ממנה ירדנו בנקב צר לכיוון נחל מרזבה.
מצאנו את ההטמנות לשמחתנו והכנו ארוחת ערב שבמהלכה גדלנו קצת... נוספו לנו כמה חברה.
למחרת קמנו מוקדם. השעה היתה 4:00 לפנות בוקר. בעודנו עפוצים וחצי רדומים התחלנו לעלות את שלוחת צלמון שבהחלט היתה טיפוס מאתגר על הבוקר. עלינו לראות זריחה והמשכנו לכיוון נחל מסור, לא לפי שחגי מצא את הגוזל הקטן שזכה לכינוי "גוזל".
הוא טופל במסירות רבה בדרכנו למעוק של נחל מסור. קפצנו למעוק והמשכנו לכיוון ה"ואש ואש", למי שזכרונו פרח זהו חור בסלע המוציא רוח קרירה.
את ארוחת הצהרים והשנ"צ שבא אחריה עשינו בגב הגדול של הציורי סלע. גלעד ויפתח היו אמיצים והתגלשו במפל אל תוך הגב, דבר שהגביר את קצב פעילות הלב שלי ושל טל.
לאחר שנ"צ נחמד המשכנו למפל של נחל חצבה. להפתעתנו גילינו בו 13 אלות אטלנטיות.
בהמשך הנחל היה מקום הלינה שלנו אלא שהפעם הינו צריכים קצת להתאמץ על מנת להביא את העצים והאוכל.
אוהד שהיה מנהלן שלנו חיכה לנו על הדרך ג'יפים, הוא ירד איתנו אך כעבור כמה זמן עלה לג'יפ ולמרות נסיונות הקריאה הרבים לקרוא לו לאכול, אוהדי לא שמע אותנו ונרדם בג'יפ.
היום האחרון של הטיול
היום האחרון היה יום רגוע יחסית טיילנו בנחל משק ונחל גדרון, ואסור לשכוח את משחק המתנחבלים שכמעט הרג את טל.
שיחת הסיכום היתה מרגשת אחרי שבוע של טיול. בסוף הטיול הגענו לאזור ההפצצה של חיל האוויר, מטווח 90, שם חיכה לנו מוחמד עם עמיר אח של אורן הקטן. נסענו לב"ש ושם נפרדנו לשלום. כמובן שדבר ראשון שכולם עשו היה ללכת לקנות מנת בשר כלשהי. לא נשכח שהחוג שלנו צמחוני וטוב שכך, אבל אחרי שבוע בלי בשר,אני מבינה את כולכם. נתראה בטיול הבאה שיהיה ב-7-8 במאי: טיול סנפלינג לנחל רחף.