טיול סוכות בבקעת צין
בחזרה לנגב...
החנש"מ חזר שוב אל שבילי המדבר אחרי הפוגה צפונית בקיץ, בסוכות בין 13-16/10.
בבקעת צין המדהימה, לא רחוק מהבית, כשמתיקינו מזדקרים לולבים ויוצרים מראה משונה בנוף המדברי, ובליבנו שיר (שוב ערב עירוני?!)
בהתחלה הכל היה בסדר...
יונתן הבוגר האולטימטיבי היה אמור לאבטח אותנו עם קרבין מאדרת והכל נראה נהדר, כשלפתע גילינו שנשק זה לא כזה דבר פשוט להשגה, ונכנסנו למירוץ כנגד הזמן בחמ"ל המאולתר שהוקם לו במשרד, כל זאת תוך כדי בישול ארוחת ערב והשתלטות על סוכת חדר האוכל בשדה בוקר. בסופו של ערב ארוך, שכלל שיחות הזויות (אוהד: אני משיג לך M16, אל תשאלי מאיפה!) וגילויים מעברה של עינת (אויבים מימי התיכון האפלים), נזכרה יעל באבא ותוך 5 דקות בערך נפתרה הבעייה.
סיימנו את היום בסעודה ולינה על המצוק של שדהבו.


חפץ המתחבר נוטל לולב
ביום שני...
סוף סוף יצאנו לדרכנו, ציודנו על גבנו, אל נחל זקוף ונחל תלול, חולפים (בפעם הראשונה) על פני גבעת מדור - משאת נפשנו, ומופתעים להגיע (בחושך, אלא מה?) לחניון הלילה שבו לא חיכה לנו החנב"ז עם ארוחת ערב. אחרי ההתאוששות מההלם בישלנו ארוחה שלא נפלה ברמתה, ואפילו גרמנו לליאת לאכול עגבניות אחרי צום של 24 שנים.זוויות חדות בנחל עפרן
ביום שלישי
הליכה נמרצת בנחל מדור, התעמלות בוקר בהנחיית מולי, ואז - לעלייה אל הכרבולת ואל המכתש הגדול שנפרש תחתינו. לאט לאט החום הלך והתגבר, וכשהגענו לנחל עפרן קרסנו להפסקת צהריים (איפה המלוחים?!)שהסתיימה בעלילותיו של ג'ראלד דארל ומשפחתו המופרעת (למי שלא צלל לשנ"צ). ירדנו את העפרן - אחד היפים בנחלי הנגב (אשלייה אופטית לא ברורה) וחלפנו (שוב) בעיניים כלות על פני גבעת מדור לעת שקיעה. אחרי ערב בטיחותי במיוחד (הידעתם? נוסף למסמר ולציפורן החודרנית, חפץ גם נקע את הרגל במהלך הטיול!) ישנו לילה נוסף בחניון נחל מדור.

.
רגע של נחת מעל מכתש גדול
כל היודע דבר על מקום הימצאו
של פלאפון שחור, NOKIA שנראה לאחרונה על הרכב שעל הר רכב, מוזמן להתקשר ל- 052-448360
האם הדואגת מחכה
יום רביעי (השלישי לטיול)
התחלנו בניווט בנחל זרחן עד לגילויו של הגב המופלא (תודה למכינה שמילאה במים). אחרי בוקר קצת איטי עלינו ברבאק להר רכב לסט תמונות עם גבעת מדור המיוחלת ברקע, והמשך עלייה לרכב למשחק הזוי ומאהל מאולתר.
אחרי חיפושים נמצאה העין של ההר, ושוב פצחנו בסדרת תמונות (תודה למולי). אחרי מפגש עם כמות עצומה של אמוניטים עצרנו להפסקת צהריים מצחיקה, עם טים טם נמס ושיבושי לשון משונים (נשים ופילים, למה הם חיים?).
הקניון הלבן של נחל צין, שקיעה מדהימה במינחה וכניסה לחושך שסופה בחיפוש אחרי המנהלן האובד- רישמן שהפתיע וגם הכין סלט חצילים (הידד!), ששמע אותנו ממרחק בזכות "הדודה טובה" וכך מצא את דרכו אלינו.
וביום האחרון
עלייה בנחל חגור וקבלת החלטות בשטח (עין אורחות או שאין ארוחות!!), דיונים פילוסופיים עם מולי וירידה למעוק היפהפה של נחל שרף. נסיון נואש להספיק למנחה מהר צין שהסתיים למרגלותיו (לא נורא - עכשיו יש למה לשאוף!) והביתה...
.
המעוק של נחל שרף
תודה רבה
קודם כל - לאבא של יעל שהציל אותנו
לשי שהצטרפה ליום האחרון
למולי שאין כמוהו בעולם
לרישמן והטים טם
לכולם שהיו אחלה - חגית, יונתן, אילת, בתש, יעל, ליאורה, ידידיה, יובל, רותחה (סליחה על הרגל!), שולמית, לירון, עמליה, ליה, שמואל, חנוך וכמובן לאלמוג שזהו טיולו האחרון בחנש"מ לפני שצבא ההגנה לוקח אותו מעימנו.
העין של הר רכב