נודד מכתשים

נודד מכתשים, הידוע גם בכינויו נודד רכסים הוא אחד מטיולי הדגל שלנו. זהו טיול באזור רכסי הנגב הצפוניים, חתירה וחצרה, בהם נמצאים שניים מהיפים שבמכתשי העולם - המכתש הגדול והמכתש הקטן. ניתן לבחור במגוון אופציות של התחלה וסיום, בטיולים של בין 3 ל-5 ימים. כל נקודות הלינה נגישות עם רכב פרטי ואוטובוס.
היום הראשון

המסלול מתחיל מבטן המכתש הגדול ("מכתש חתירה") באתר החולות הצבעוניים ומטפס על אחת ממצלעותיו, שמזכירה צורת סנפיר ומכאן גם שם המסלול - "הסנפיר הגדול". מראש הסנפיר ניתן לראות את המשך המסלול, וגם למצוא המון מאובנים קטנים ויפים. אורך המסלול כ-4 ק"מ.

את המרק הראשון לטיול זה נטעם בחניון לילה עין ירקעם.

* אופציה נוספת, למסלול ארוך יותר היא הליכה על שביל ישראל מכיוון מפעלי אורון וירידה דרך נחל חתירה עד החניון. אורך המסלול כ-6 ק"מ.

היום השני
נשכים קום מוקדם בבוקר ונצעד לאחד המסלולים היפים באזור. מי אמר שאין מים במדבר??? מי שאמר טעה ובגדול, משום שביום זה נבקר בנווה מדבר בשם עין ירקעם. משם נמשיך בערוצו
האתגרי של נחל חתירה, שבחלקו התחתון נפרץ שביל "מעלה פלמ"ח", מעבר מצוקי שסולם תלול יורד אותו. לאחר שנרד בנחל חתירה, נתחבר למעלה הקדום שבנחל ימין, שגם הוא מסתיר בתוכו מספר הפתעות..
אורך המסלול כ-9 ק"מ.
את יומנו השני נסיים בחניון לילה מישור ימין.
היום השלישי
את היום נתחיל בליכה לכיוון מצד צפיר על הדרך העתיקה שהובילה מהערבה להר. באתר מצד צפיר נוכל לצפות על כל האזור, ולהרגיש איך חיו הרומאים ששמרו על הדרך. ובהמשך: סולמות, חבלים, מפלים, קפיצה בין סלעים, יתדות - אלו רק חלק מהחוויות הצפויות לנו במורד נחל גוב הקניוני אליו נרד ממצד צפיר.
אורך המסלול כ-10 ק"מ.
בלילה נישן בחניון לילה עין צין (קרוב לתחתית כביש מעלה עקרבים).
היום הרביעי

ביום זה נתחיל בביקור בנאת המדבר הענקית של עין צין, עם הדקלים וצמחיית המלחות הצפופה שלה. נעלה בערוצו הקניוני של נחל עקרבים ושוב נאתגר את עצמנו עם יתדות וטיפוסים חוויתיים בין בולדרים.

אורך המסלול כ-10 ק"מ.

הלינה ביום זה היא בחניון מצפה מכתש.

היום החמישי
את הבוקר נתפח התצפית מרהיבה לעבר המכתש הקטן, המכתש המושלם! מהתצפית נרד למעה עלי, ירידה ארוכה ותלולה שתביא אותנו את קרבי המכתש, עם אבני החול הצבעוניות שלו. בתוך המכתש נלך ברוגע, יש אף אפשרות להליכת בדד, שבה כל זוג מטיילים הולך בעצמו, כדי לחוות את השקט והעוצמה של המכתש והמדבר. מהיציאה של המכתש הקטן נסיים את המסלול ונחזור הביתה עייפים ומרוצים. 
חשוב לדעת!
המסלול המוצג כאן הוא בן חמישה ימים, אך ניתן לערוך לפי מתווה דומה גם מסלולי 4 ו-3 ימים, צרו איתנו קשר לפרטים נוספים.
ומה בלילות?

בכל הימים נגיע לחניוני הלילה עוד באור יום. נפרוק את הציוד ונקים אוהלים, ואח"כ ניגש להכנת ארוחת הערב (אלא אם כן מדובר במנהלות הכוללות הכנת אוכל ע"י החברה). נמלא את בטננו בארוחה דשנה ואז, כמיטב המסורת, נפצח בפעילויות ערב מ-ט-ו-ר-פ-ו-ת! 

נלך לישון עייפים אך מרוצים...