נודד פארן

טיול נודד בנחל פארן הוא הזדמנות להכיר את אחד מחבלי הארץ הפראיים שנותרו לנו. נפגוש בטיול מרחבי ענק ונחלים גדולים, וגם קניונים צרים עם סולמות וחבלים. תצפיות על המדבר הגדול והרבה הרבה שקט. ניתן לערוך טיולים של 3-4 ימים באזור.
היום הראשון - קניון עדה
ביום זה נרד מההסעה בפתח קניון עשה. נעלה בקניון הבנוי מאבני חול אדומות מתצורת חצבה, שריד לימים בהם הנגב היה מחובר עם עבר הירדן המזרחי, ונחלי ענק זרמו ממזרח לכיוון הים התיכון. בקניון יש סולמות וחבל לעזר, ובמקומות מסוימים הרוחב שלו לא מאפשר לעבור בהליכה רגילה, אלא רק בהשתחלות אקרובטית. לאחר שנצא מהקניון נלך על רמת סירה, כלצידנו הנוף רחב הידיים של נחל פארן.

נרד אל נחל פארן ובדרך אולי נתקל בצבאים שאוהבים לרעות במישורי הענק האלו.

לינה: באר אשלים  

היום השני - נחל אוביל

בבוקר נלך דרך מיצר פארן, צוואר הבקבוק של הנחל הגדול בנגב, קטע חדש יחסית במונחים גיאולוגיים, שנפרץ לפני מספר בודד של מליוני שנים מזמננו. נעלה עם קו השבר של הפארן בעלייה לולה לתצפית מדהימה על המיצר, ומשם נרד לנחל אוביל. נעלה אל "גבעת הבננה", ונרד על אחת השלוחות לכיוון צפון מזרח עד שנחזור אל נחל פארן.

לינה: מפגש נחלים ציחור ופארן.

היום השלישי - נחל ורדית

בבוקר נלך באפיקו הרחב מאוד של נחל פארן (שמגיע כאן לרוחב של 4 ק"מ!), ננוח תחת אחד העצים הגדולים שפזורים בו, ונכנס אל קירותיו הזקופים של קניון ורדית. השם ניתן על שום תצפיות שנערכו במקום על מין ציפור שיר קטנה וורודה במיוחד (רק הזכרים) - "ורדית סיני". נעלה בסולמות שבנחל ולאחר זנצא מהקניון נעלה בשלוחות של "ערוץ האצבעות" אל עבר הר כיפה. אם יהיה זמן לפני השקיעה, נלך לתצפית מרהיבה על נחל עשוש ורכס "הוי" של המישר.

לינה: הר כיפה

היום הרביעי - נחל ברק

נחל את היום בירידה בשביל קדום מרמת ברק אל הקניון העמוק של נחל ברק. נרד בשביל תלול ומפותל אל הקניון המרשים, ושוב נגלוש בעזרת מפלים וסולמות אל תחתית הקניון. את היום נסיים בהליכה בנחל ברק עד החניון, בינות לעצי שיטה זקנים וגדולים.

חשוב לדעת!
המסלול המוצג כאן הוא בן ארבעה, אך ניתן לערוך לפי מתווה דומה גם מסלול בן 3 ימים, צרו איתנו קשר לפרטים נוספים.
ומה בלילות?

בכל הימים נגיע לחניוני הלילה עוד באור יום. נפרוק את הציוד ונקים אוהלים, ואח"כ ניגש להכנת ארוחת הערב (אלא אם כן מדובר במנהלות הכוללות הכנת אוכל ע"י החברה). נמלא את בטננו בארוחה דשנה ואז, כמיטב המסורת, נפצח בפעילויות ערב מ-ט-ו-ר-פ-ו-ת! 

נלך לישון עייפים אך מרוצים...