נודד מעיינות

טיול נודד באזור בקעת צין, אזור הבית של בית ספר שדה. במהלך הטיול נעבור בנאת מדבר אמיתית, בגב ענק וקריר, ונראה נופי בראשית פראיים ומצוקיים. יש בטיול הזה שילוב של הליכה אתגרית, נופים מדהימים ומרחבים אדירים.
היום הראשון - נחל חצץ ונחל דרוך
בבוקר נכנס אל בורות המים הקדומים שבבורות חצץ וננסה להבין איך הנבטים אגרו את המים שאפשרו להם לחיות באזור. נעבור את קו פרשת המים ונתחיל לרדת בנחל דרוך. זהו נחל מצוקי ותלול, במהלכו נעקוף את המפל הגדול שבנחל. בסוף הנחל יש תופעה גיאולוגית מעניינת - הפרסה. בגלל קימוט השכבות של רכס חתירה ואופי השכבות נוצרה במקום צורת פרסה מצוקית.

לינה: עין זיק

היום השני - עיק זיק ונחש צמא
בבוקר נבקר בנאת המדבר של עין זיק, נחל מלא בעצי דקל וצפצפות פרת. נעלה למחפורות נחש צמא, שחפרו בעת הנחת ציר הנפט. משם נרד חזרה לבקעת צין דרך מעלה נחש צמא.

נישן קרוב למעיין נוסף, עין שרב.

היום השלישי - גבי חוה

נעלה בבוקר במעלה שרב, שבראשו נמצא יישוב מוסלמי קדום - נוכל ממש לראות את המסגד! מהרמה נרד דרך סדקי חווה אל נחל חווה. הנחל ננוח בצל רגל הפיל, ומשם העלנ למעיין הקטן והמטפטף - עין חווה. שיא היום יגיע כשנכנס לגב החווה הגדול, שנמצא ממש מתחת לבולדר ענק התלוי מעל לראשינו.

לינה: חניון גבי חווה.

היום הרביעי
בבוקר נלך על תוואי הדרך העתיקה שהובילה מגבי חווה למכתש רמון, וממנה נתחבר לדרך עתיקה ראשית ושובה הרבה יותר - דרך הבשמים המפורסמת. עם דרך זו נגיע למצד מחמל: מצודה קטנה ששמרה על המעלה שהוביל ממכתש רמון אל העיר עבדת. נרד אל מכתש רמון, תופעה עם חשיבות בינלאומית בפני עצמה, את הנודד נסיים בחניון בארות. 
חשוב לדעת!
למעוניינים במסלול זה, אנא צרו קשר איתנו
ומה בלילות?

בכל הימים נגיע לחניוני הלילה עוד באור יום. נפרוק את הציוד ונקים אוהלים, ואח"כ ניגש להכנת ארוחת הערב (אלא אם כן מדובר במנהלות הכוללות הכנת אוכל ע"י החברה). נמלא את בטננו בארוחה דשנה ואז, כמיטב המסורת, נפצח בפעילויות ערב מ-ט-ו-ר-פ-ו-ת! 

נלך לישון עייפים אך מרוצים...