אפשרות לפצל את היום השני ליומיים.
היום השני של הטיול שמוצג בתיאור מסלול כיום יחסית ארוך (16 ק"מ) אשר צריך להזדרז ולהספיק להגיע למרכז ספיר שבערבה.
למי שזמנו בידו והוא יכול למתוח את הטיול לשלושהש ימים ניתן לפצל את היום השני ליומיים טיול.
בתמונה משמאל: מראש הר נקרות.
אפשרויות ליום השני.
ביום הראשון להגיע לגב חולית כפי שמתואר במסלול .
ביום שני ניתן לבצע את המסלול של הר יהב דרך נחל נקרות ולרדת לחניון הלילה של הצבירה כפי שרשום בתיאור המסלול , טיול זה אורכו כ 7 ק'מ והוא מאפשר לטייל הרבה בסביבות הר יהב ונחל צבירה או סתם להינות מהנופים ןלנוח הרבה בצילם של עצי השיטה בערוצים של נחל צבירה.
לחילופין אפשר ליצור אפשרות אחרת לגמרי של יום טיול אשר נפתח בהליכה מגב חולית לכוון המעוק של נחל מעוק . ההליכה היא על נאקב הנראה היטב במפה המוביל על הרמה המערבית שמעל נחל נקרות ,מרחק של 4 ק"מ , מחניון הלילה לכניסה של המעוק.
הכניסה למעוק היא חד סטרית ויוצאים באותה דרך שבאנו בה.
מהמעוק של המעוק מטפסים להר נקרות הנמצא 800 מטר דרומה בנחל נקרות . העליה להר נעשית דרך נאקב ברור שיצא מנחל נקרות ועולה מזרחה ישירות להר בטיפוס די קשה אך אפשרי וכדאי.
מהר נקרות נרד לכוון דרום מזרח לכוון נ.ג 350 . לפני 350 הולכים דרומה כחצי ק"מ עם הערוץ , לאחר כחצי ק"מ הערוץ מתחבר לערוץ אחר גדול ממנו שזורם ממזרח למערב. עולים עם הערוץ הזה מזרחה ( בערוץ יש דרך ג'יפים ) עד שהוא נגמר. חוצים שיא גובה ויורדים מזרחה לנחל צבירה. יורדים עם הערוץ של הצבירה כ 4 קמ נוספים אשר במהלכם עוברים מעוק מדהים של הנחל. לאחר המפגש עם המעוק הנחל נפתח ונשפכים לאזור החניון לילה של נחל צבירה נ.ג 108.
וביום השלישי...
לאחר לינה ב 108 ממשיכים את היום השלישי לפי התיאור מסלול המקורי . כלומר טיפוס על רמת צבירה, ירידה לנחל אשבורן , הליכה לנחל קרקשת ולקלדרה ומשם למרכז ספיר ( תיאור מסלול מדוייק בדף המקור ) וסיום מסלול.
סה"כ 9 ק"מ יום קצר אבל טוב לסיים כך וניתך למשוך את היום לפי ראות עינכם.