לבנין משויש:Caper white, Anaphaeis aurota
תיאור הפרפר
מין נודד,שתפוצתו באזורים הטרופיים והסוב-טרופיים של אפריקה. מוטת כנפיו כ-50 מ"מ.פרטיו עוברים בנדידה דרך ישראל בעונת הסתיו עד תחילת החורף. האקלים המאפיין את המין הוא בעיקר אקלים חם. אבל אם עד סוף דצמבר הטמפרטורות גבוהות יחסית והתנאים נוחים, הוא עשוי להקים כשלושה דורות רצופים בזה אחר זה. וכשיש מצב של פונדקאים בכמות גדולה ואקלים נוח בוואדיות החמים בנגב ובערבה, הוא מסוגל גם להגיע להתפוצצות אוכלוסין. הופעתו בארץ וכמות הפרטים הנצפים אינם קבועים. הוא מגיע לארצנו כנראה מהדרום הרחוק בנדידה שעוברת כפי הנראה לאורך השבר הסורי-אפריקאי.אחת למספר שנים מתקיים גל נדידה גדול. סיבת הנדידה קשורה כנראה להתרבותם העצומה בדרום הרחוק. מאחר והצמחים מתכלים במהירות, הפרפרים נאלצים לנדוד למקום אחר עם צמחייה חדשה כאמצעי הישרדות. תקופת פעילותו בנגב: ספטמבר-דצמבר בתקופת נדידה. בשנים בהן הוא אינו נודד בלהקה הוא פעיל בנגב בחודשי הקיץ החל מחודש מאי. אבל באזור עין גדי הוא מתחיל להופיע כבר במרץ. הפונדקאים הם צמחים ממשפחת הצלפיים. בנגב ובערבה הוא מתרבה על צלף מצרי. באזורים הים-תיכוניים וצפונה יותר הוא מתרבה על צלף קוצני. ויתכן שליד אילת הוא מתקיים על הצלף הסחוסי. ההשתלטות על מיני הצלף השונים גורמת לתחרות עם לבנין הצלף והוא מהווה יריב קשה ללבנין הצלף, שכן זחליו של הלבנין המשויש מחסלים עלי צלף בכמויות עצומות.ולבנין הצלף גדל אך ורק על מיני הצלף. הביצים מוטלות בקבוצות של עשרות על הצד התחתון של עלי וענפי הפונדקאי.
הביצה
צורתה כקונוס היא צהבהבה.לקראת הבקיעה חלקה העליון שחור, בגלל הזחל העומד לבקוע.
הזחל
הזחל הבוקע, ראשו חלק, עגול, שחור ומבריק, גופו צהבהב והוא מעט שעיר. הזחלים חיים בקבוצות בצוותא רוב הזמן ובגלל כמותם שהיא בדרך-כלל גדולה מאוד ותאבונם הגדול יש ביכולתם להשמיד את כל העלים של שיחי הצלף עליהם הם גדלים.הזחלים הצעירים מתגוננים מאויביהם בקור שהם מפרישים מבלוטה בפיהם המאפשר להם ולצנוח מהצמח ולהעלם מעיני האויבים הקור מגן גם בזמן נפילה מהצמח והוא מופרש אינסטיקטיבית בזמן הנפילה ומונע חבטה עזה בקרקע העלולה לגרום לפגיעה. הזחל הבוגר שאורכו מגיע ל-30 מ"מ, גבו חלק ולאורכו עובר פס רחב ירוק ובכל אחד משני צידי גופו מופיע פס שצבעו חום עם נקודות צהובות ולבנות ומתחתיו בסמוך לו שכבה דקה דלילה של שערות קצרות בהירות. אם הוא מוטרד הוא מפריש מפיו טיפות ירוקות רעילות לדחיית האויב. בגמר גדילתו הוא מתגלם בדרך כלל על הפונדקאי.
לבנין משויש - זחל בוגר
הגולם
מטיפוס גולמי החגורה, צבעו לבן-קרם או ירוק והוא מנומר בכתמים בצבע חום כהה ומנוקד בשחור וצהוב. בצידי גופו, בגבו ובראשו בליטות קוצניות.אורכו של הגולם מגיע ל-20 מ"מ. אם הוא מוטרד הוא מגיב בתנועת אזור הבטן לצדדים. לא מתקיימת דיאפאוזה בשלבי הגלגול אך כשיורדות הטמפרטורות לקראת החורף מחזור החיים איטי יותר. אם יש ירידה דראסטית בטמפרטורות בדור הסתיו, כל הזחלים והגלמים לא יעמדו בקור וייכחדו. והאוכלוסייה תתחדש מפרטים המגיעים בנדידה מחו"ל.
לבנין משויש גולם ירוק