רשמים מטיול לואדי דנה והדיונות בואדי ערבה
דיונה בואדי ערב מדרום לפונון- ירדן
חנוכה תשס"ו
יחד עם אלון דדון, יוסי הלר ואיתן בינו.
אני מודה לזיו בלאו מחברת "חולות נודדים" על שעזר לי ליצור קשר עם קתי מחברת Petra Caravan Tours אשר סיפקה לנו את הרכב והנהג- מוחמד אבו עדל שמתגורר בואדי מוסה. ניתן ליצור עימו קשר בטלפון: 00-962-795-603730 והוא באמת בחור לענין.


קתי יכולה לארגן את האישורים הנדרשים כדי להעביר אופניים לירדן. הפרוצדורה הזו אורכת כחמישה ימים ועולה 50 דולר. להוצאת האישור יש להמציא לה את סוג האופניים ומספר שילדה.
ניתן ליצור קשר עם קתי בדוא"ל האלקטרוני:
petravan@go.com.jo
http://www.petra-caravan.com/
מבט מערבה מראש ואדי דנה
ואדי דנה
על פי אחת הגירסאות ששמעתי פירוש המילה דנה בערבית הוא "יהלום שחור".
גלרית תמונות מואדי דנה
מוכרת חצבים בפטרה הקטנה
חצבים באזור דנה ופטרה הקטנה
באזור פטרה ודנה ניתן לראות כמות אדירה של חצבים. החצבים רעילים והצאן לא אוכל אותם. בפטרה הקטנה הבדואים מציעים חצבים למכירה. החצבים יוצרים בתקופה זו כתמים מעגליים ואף טבעות. כנראה שהיווצרות טבעות החצבים קשורה לתחרות על מים במרכז הכתם הגורם לתמותה של הפרטים באיזור זה. ראה קישור למטה, למידע נוסף בנושא מעגלי צמחים.
על מעגלי צמחים במדבר
תמונות נוספות של חצבים באיזור פטרה הקטנה
סירנו בג'יפ (10 דינר לשעה) באזור שמצפון לכביש המוביל לא-דיסי. באזור שתי קשתות יפות והנוף פתוח יותר לעומת האזור שמדרום לכביש שאליו מגיעים רוב המטיילים. ממערב לג'בל עמוד, ניתן להתגלגל (אחרי שמטפסים) בדיונה אדומה המזכירה את הדיונה בואדי אום עשרין. בסמוך לכל אחת מהאטרקציות, אוהל אירוח בדואי שמציע מזכרות ותה (בתשלום כמובן).
גלרית תמונת מואדי ערבה
גלרית תמונות מואדי ראם
הקבוצה (כולל מוחמד) בראש נקב נמלה
גלרית תמונות מהטיול: צילם: אלון דדון
לגלרית התמונות