מסלול מעגלי לאור הירח באזור עין יהב
עניין
מסלול קל בנופי הערבה התיכונה על רקע האור הנפלא של הירח. קטעי רכיבה יפים מאד על דרך עפר ובסיום רכיבה באפיק ואדי חלק
למשעי.
מידע
אורך המסלול: 16 ק"מ
זמן: שלוש וחצי שעות
דרגת קושי: קל
נקודת יציאה וסיום: תחנת הדלק עין יהב
ציוד מיוחד: פנס, מעיל רוח.
מועצה אזורית ערבה תיכונה
מפת המסלול
הכין: ראובן פליישר
מפת המסלול
תיאור המסלול
התכנון המקורי היה לרכב לאורך ציר המעיינות מעין יהב דרומה, אך בסופו של דבר יצא לנו משהו אחר לגמרי אך נחמד מאד. באזור יש שפע של דרכי עפר שלא כולן מסומנות וגם סימון השבילים ברור מספיק על מנת לעקוב אחריו בלילה, כך שיש בעייה של ניווט.

מתחנת הדלק של עין יהב שפעם הייתה מקום מפואר ושוקק חיים והיום היא נמצאת בדעיכה לעומת תחנות הדרכים האחרות לאורך כביש הערבה, נרכב צפונה בדרך עפר במקביל לכביש עד הכניסה למושב עין יהב.
נפנה שמאלה ונרכב בדרך עפר העולה במתינות בנחל נקרות שאפיקו כאן רחב מאד ובמספר קטעים חולי. לאחר כארבעה ק"מ נגלה דרך עפר שמטפסת בפראות למעלה לשלוחה קטנה בנגוד לאופי המתון של המסלול עד עתה. נטפס (ברגל) למעלה ונגיע לגל אבנים לזכר סגן שמוליק לוי שנפל במקום ב-1987 אל מול המרחבים האלו. הייתי שמח לקבל ממי שיודע פרטים נוספים על הסיפור של שמוליק לוי ז"ל. ההמשך הוא רכיבה נהדרת על גב השלוחה הצרה עד שהדרך יורדת למטה. הנוף נעשה פרוע יותר והגבעות הנמוכות מקבלות תוספת גובה באור הירח.
מתחתית השלוחה נתחיל לחזור מזרחה בדרך עפר שחוצה רכסים נמוכים ואחר יורדת לאפיק נחל רחב שבו עצי שיטים. נחצה את הואדי ונמשיך באותה מגמה והדרך כמו תביא אותנו מאליה לערוץ ואדי הגולש בפיתולים אל הכביש - קטע נפלא לרכיבה.