לנחל צרור באור ירח
רוכבים על האוכף הקירטוני מתחת להר צרור
אורך : 14 ק"מ.

זמן : 3 שעות.

דרגת קושי : בינוני. המסלול כולל מספר קטעי רכיבה טכניים שניתן לעבור אותם בהליכה רגלית. כמו כן הרכיבה בחזרה דרך מעלה צין היא מעט מתישה. לחלופין ניתן לחזור למדרשה דרך הסרפנטינות שהיא עלייה נוחה יותר, אך יש לקחת בחשבון שזה יוסיף כשעה לזמן המסלול.

נקודת יציאה וסיום : מדרשת בן גוריון.
הערה:
המסלול כולל קטע רכיבה טכני בנחל צרור, בשביל הליכה שבלילה יש להיזהר שבעתיים. בקטע השביל העובר בסמוך למפל של נחל צרור, יש ללכת ברגל. נחל צרור הוא נחל קצר ותלול היורד מהר צרור אל בקעת צין.
קטע השביל מעל מפל נחל צרור. ברקע מצוק הצינים.
פירוט המסלול:
היופי של מסלול זה הוא ברכיבה במורד נחל תלול, בשביל המבהיק על משטחי הקירטון, כאשר הירח המלא שופך אור מדהים על פני המדבר.

נצא מהמדרשה ונחצה את שדה צין ונמשיך בדרך העפר המטפסת אל כיוון הר צרור לאחר כ4.5 - ק"מ ובסיומה של עליה תלולה וזרועת אבנים נגיע לתחילת שביל ההליכה היורד בנחל צרור. שביל זה מסומן בצבע כחול. ההתחלה תלולה וכדאי ללכת ברגל. מהאוכף ניתן לטפס רגלית להר צרור לתצפית. בנחל עצמו ניתן לרכב כמעט כל הדרך עד לקרבת המפל. כאן יש להיזהר !! ההמשך לאורך המצוק כ200 - מטר ומשם ירידה רגלית אל המשך הואדי. נחל צרור מתחבר אל נחל צין והשביל בו יביא אותנו אל מעלה צין. מכאן נמשיך בדרך העפר במעלה נחל צין. המצוקים מסביב מדהימים ביופיים בלילה, ואין ספק שלרכיבה לאור ירח יש קסם מיוחד. נעלה חזרה אל המדרשה דרך הסרפנטינות.
גלרית תמונות
תמונה של הר צרור