סובב קניונים באזור הכפר גרמה.
אירוזיה בטוף
עניין
זהו מסלול נהדר העובר בקניונים השונים המרכיבים את הלבירנט של הנוף הקפדוקי המיוחד. עלוים באחד ויודים בשני ולבסוף גולת הכותרת של כל המסלולים – רכיבה בסינגל מדהים המתחיל בתצפית הפנורמה ויורד אל הכפר צ'אובשין.
אירוזיה בטוף מקרוב
מידע
אורך המסלול: 22 ק"מ
זמן: 5 שעות
דרגת קושי: קשה. רכיבה טכנית, עליות וירידות תלולות וקטעי רכיבה על סף תהומות.
רוכבים בסינגל המדהים
פירוט המסלול
יוצאים מגרמה ומטפסים בדרך עפר שמתחילה מאזור חוות הסוסים. הדרך מטפסת בתלילות מעלה אל kaya Camping. משם יורדים בשביל בנקיק Zindanonu Valley. השביל עובר במספר מקומות בתוך מערות חצובות ויורד במדרגות. מטפסים חזרה ב-Meskendir שהוא הקניון הראשי במערכת הנקיקים. השביל חולף על פניGarden Tea ואחר מטפס בתלילות מעלה (עלייה רגלית). ממשיכים בדרך עפר המתחברת לכביש המוליך לתצפית הפנורמה על כל העמק בעל המראה הכאוטי.
כנסיית ארבעת העמודים
בנקדת התצפית ברז מים וכן דוכני ממכר של מזכרות ופירות יבשים מעולים. יורדים ב-Red Valley ואחר מטפסים אל כנסית "ארבעת העמודים". כנסייה יפה החצובה בטוף ושמשה גם לגידול יונים וכפי ששמה מעיד עליה התקרה נתמכת על ידי ארבעה עמודים. מטפסים שוב על מנת לעבור לנקיק הבא ויורדים ב-Rose Valley לאורך שלוחת סכין. מטפסים שוב ב- Meskendirלנקודת הפנורמה בדרך שכבר עשינו.
הקטע האחרון של השביל
בשלב זה כל אדם ממוצע היה מאבד את הכיוון בסבך הנקיקים, העליות והירידות השונות ולכן חייבים להעזר במסלול זה במדריך מקומי. עוברים את נקודת התצפית ב-100 מטר ומתחילים לרדת ביפה שבשבילים באזור. השביל עובר בקו התפר בין המצוקים האדומים שמתחתיו לבין הרמה הלבנה שמעליו ואורכו כ-4 ק"מ.
השביל צר והוא עובר במספר מקומות ממש על פי התהום. הוא רכיב כמעט לכל אורכו והנופים שנשקפים ממנו אך הצורות שהטבע פסל בסלע הטוף הרך הם מדהימים. בקטע האחרון השביל יורד על גב שלוחה צרה ואורכה ממש ממול לכנסיית יוחנן המטביל ואחר יורד בירידה חדה אל הכפר צאבושין, אל לב המתחם התיירותי. לאורך השביל כדאי לעצור מידי פעם וולהביא אל הנוף ולנסות לקלוט את המורכבות שלו. מהכפר חוזרים לגרמה דרך חוות הסוסים, כרבע שעה של רכיבה.