מגבלות פיזיות ורכיבה על אופניים
על הטנדם עם ניר כספי באזור הר צניפים
מועדון האופניים הינו אחד מענפי הפעילות הוותיקים באתגרים. חיידק הרכיבה נדבק ברבים מחברי העמותה שלמדו ליהנות מהיתרונות הרבים של הענף: יציאה לטבע, רכיבה עם חברים ובני זוג, שיפור הכושר הגופני, התאווררות וחווית התנועה המהירה.

אתגרים מפעילה מספר מרכזי רכיבה באופניים אשר פועלים אחת לשבוע לאורך כל השנה. הפעילות מתאימה למגוון רחב של מגבלות: אופני היד הינן אופניים המונעות בידיים במקום ברגלים לקטועים, משותקים וכל אחד שאינו יכול לרכב בעזרת רגליו.
אופני טנדם – אופניים לשני אנשים כאשר הרוכב הקדמי הוא זה שמוביל את האופניים. מיועדים לעיוורים, לקויי ראיה, פגועי ראש ועוד.

מלבד הפעילות השוטפות יוצאים חברי המועדון לטיולים ברחבי הארץ ובחו"ל, לתחרויות ולאירועי רכיבה מיוחדים.
הטנדם נישאים על גב הגמל במעלה נקב רכנה במרכז סיני
אופני טנדם – שילוב מנצח
אופני הטנדם הינם אופניים המיועדים לשני רוכבים. השליטה באופניים הינה ע"י הרוכב הקדמי כאשר עבודת הפדלים משותפת לשני הרוכבים.
במקור יועדו האופניים לרכיבה זוגית של רוכבים שרצו לשלב את הנאת הרכיבה עם בן זוג, אולם מהר מאוד התגלה הפוטנציאל העצום הטמון בסוג רכיבה זה. אוכלוסיית העיוורים הייתה הראשונה ליהנות מיתרונות האופניים שאפשרו להם ליהנות מספורט הרכיבה כשאר האדם.
הרכיבה באופני טנדם מחייבת רוכב קדמי ללא מגבלה שיכול להוביל את הרכיבה ולתפעל תקלות במקרה הצורך.
אופני טנדם בעלייה למכרות המנגן באום בוגמה במערב סיני
טנדם באתגרים
הפעילות בטנדם יישמה, הלכה למעשה, את אחד מעקרונות היסוד של עמותת אתגרים – השילוב החברתי. הרצון להוציא את ציבור הנכים מן המסגרות הקיימות ולשלבם בחברה באופן מלא. עשרות מתנדבים גוייסו לטובת הפעילות והחלה פעילות בשילוב של רוכבים בריאים עם רוכבים עיוורים ולקויי ראיה .
השילוב של עיוורים עם מתנדבים מכל שכבות העם, מסטודנטים ועד גמלאים, הוכיח את עצמו במהרה והרוכבים העיוורים, שלא חלמו על יום שבו יוכלו לרכב באופניים, החלו להגיע באופן קבוע לפעילויות השונות.
עמותת אתגרים שיכללה את הפעילות והחלה להכשיר מתנדבים רבים שיוכלו לרכב כבני זוג לעיוורים ולשתפם בכל תחומי הפעילות כולל פעילות חברתית נרחבת מחוץ לשעות הרכיבה.
היום, לאחר 10 שנות פעילות בתחום הטנדם, מקיימת עמותת אתגרים פעילות בירושלים, , קריות, ת"א ובאר-שבע לקבוצות של בוגרים ובני נוער. הפעילות מקיפה עשרות רבות של עיוורים ולקווי ראיה וכן אנשים עם פגיעות ראש אשר נפגעו ביכולת שיווי המשקל שלהם וזקוקים לאופני הטנדם כדי לרכב.
סרטון קצר- טנדם יורדים במעלה רמון
אופני יד
אופניים בעלי שלושה גלגלים המונעים בידיים ומאפשרים לרוכבים משותקים\קטועים ליהנות מחווית האופניים.
הענף הינו אחד הענפים המתפתחים ביותר בעולם כיום. ספורטאים רבים מתחום כסאות המרוץ עברו להתחרות באופניים המספקים חווית ספורט מהנה ומאתגרת יותר. אופני היד התחרו לראשונה באולימפיאדת אתונה כאשר את ישראל ייצג זיו בר שירה מאתגרים
בארץ מתקיימת פעילות הן ברמה העממית והן ברמה התחרותית. כ – 70 ספורטאים פעילים בענף בארץ ומשתתפים באירועי ספורט שונים.
בשנת 2006 תתקיים לראשונה ליגת אופני יד.
החזון – שילוב חברתי
פעילות האופניים מביאה את חזון אתגרים לידי מימוש – שילוב חברתי מלא בקהילה וזאת ע"י פעילות בתוך הקהילה.
פעילות האופניים מאפשרת לרוכבים נכים לרכב עם רוכבים שאינם נכים, להשתתף באירועי אופניים עממיים ותחרותיים, לרכב יחד עם מתנדבים בפעילויות השוטפות ואף לארגן אירועים לקהל הרחב כדוגמת "גלגלים של תקווה" – אירוע האופניים הגדול בארץ המאורגן ע"י אתגרים.