אופניים – המכונה, האדם והרוח
יום חמישי, 3 בנובמבר
16:30 התכנסות ורישום, בבניין המרכז הבינתחומי במדרשת בן גוריון
אופניים בשדה צין
17:00 מושב ראשון " המכונה, יו"ר אלי לופו, מנהל מח' החינוך במועצה האיזורית רמת נגב
נקודות ציון בהתפתחות האופניים – אסף חזני, האוניברסיטה העברית
טכנולוגיה בשירות הטכניקה- נמרוד כהן – "עז הרים"
פגיעות ספורט עם אופניים- סיבות, התמודדות ודרכי פעולה. ד"ר יוני ירום, יו"ר איגוד האופניים ורופא ספורט
19:00-20:00 ארוחת ערב
רוכבים באזור הר צניפים
20:00 - האדם וקהילת הרוכבים, יו"ר: טרם נקבע
מר שמוליק ריפמן, ראש המועצה האיזורית רמת נגב - ברכות
מר יעקב עיני, מנכ"ל מדרשת שדה בוקר - ברכות
אופניים ובטיחות בכבישים, אסף חפץ - המפכ"ל לשעבר של משטרת ישראל ונשיא איגוד הניווט בישראל
מגבלות פיזית ורכיבה על אופניים– גיא סולומון מנהל ספורט בוגרים עמותת "אתגרים"
על קהילת רוכבי "גרופי" - עדי גיא, מנהל אתר "גרופי"
דמותו (הוירטואלית) של רוכב האופניים הישראלי- איציק הופמן- מנהל פורום אופניים ב"תפוז".
22-23 רב שיח בנושא שיטות אימון ותזונה של רוכבי אופניים
מנחה: אייבי גילת
משתתפים: ד"ר יוני ירום, אייבי גילת, יאיר בן עמי, מיקי בראור, יגאל דהאן, הנרי אוחיון
יום ששי, 4 לנובמבר
06:00 -10:00 - רכיבה במסלולים (כביש ושטח) ברמות קושי שונות
ההשתתפות במסלולי הרכיבה מחייבת הרשמה מראש
רכיבת כביש - מצפה רמון – מצפור הר חורשה, מוביל: אסף חזני
רכיבת שטח מתחילים: מסלול מעגלי לסוכה מדבר ולאורך המצוק הצפוני של מכתש רמון. מוביל: יואב בהט
רכיבת שטח מתקדמים: אל מכתש רמון דרך מעלה רמון ורכיבה במכתש עד כביש 40. מוביל: דני גנות
גמלים מול אופניים במעלה ענבה
11:30-13:30 מושב שלישי: אופניים, סביבה ושמירת טבע, יו"ר: רז ארבל - רכז תיירות במועצה האיזורית רמת נגב (המושב יתקיים במלון פונדק רמון)
אופנים בערים – ד"ר דניאל מישורי , אוניברסיטת ת"א
תכנון שבילי אופניים בנחלים ירקון ואיילון – ארז לוטן – אדריכל נוף
שביל ישראל לאופניים - רשות הטבע והגנים וקרן קיימת לישראל - יותם אביזוהר
הפורום לפיתוח תשתיות ותיירות אופניים במטה יהודה- איתן חברוני- "רוכבי שמשון".
יעלים על שפת מצוק הצינים . צילם: ישראל קיסר
13:30 ארוחת צהריים -במלון פונדק רמון
14:30-17:00 בדשא ליד המרכז המסחרי במדרשת בן גוריון
מכירת אופניים וציוד
סדנא לאחזקת האופנים - גיל ברן
סדנא לרכיבה טכנית -נמרוד כהן, "עז הרים"
שוק "קח תן" - לאופניים וציוד משומשים
19:00 ארוחת ערב
20:30 מושב רביעי - רוכבים עולם, יו"ר ערן דורון
סיפורו של מסע או מסעו של טירוף- מסע אופניים בדרום אמריקה אלעד פלטין City Cycling Club
על תחרויות אופניים- יאיר בן עמי, עיתון "הארץ"
תיירות אופניים לישראלים בעולם-נועם תדהר, חברת "מדרפט"
אופניים ומדבר, ד"ר חזי יצחק- מדרשת שדה בוקר
יום שבת, 5 בנובמבר
07:30-08:30 ארוחת בוקר
סרן יאיר פלד ז"ל- מפקד, מחנך ורוכב
08:30-10:00 מושב חמישי: הרוח, יו"ר יובל סלע, מנהל בי"ס שדה שדה בוקר
הפסיכולוגיה של הרכיבה- אייבי גילת, יועץ לרוכבי אופניים
חינוך באמצעות רכיבה על אופניים- אופיר גלאון, מאמן ראשי בקבוצת SPIDER CYCLING CLUB
להסתכל ולגלות בעזרת האופניים- גיא שחר
אוטוביוגרפיה של רוכב-הנרי אוחיון, לשעבא אלוף ישראל ברכיבת אופניים
10:15-11:15:רב שיח: אופני הרים ורכיבה בשבילים – בעיות ופתרונות. מנחה - גידי בשן
איתן חברוני,
גידי בשן,
שחר סולר,
ד"ר חזי יצחק,
נמרוד כהן
יואב בהט
11:30-18:30 רכיבה במסלולים (כביש ושטח) בדרגות קושי שונות
ההשתתפות במסלולי הרכיבה מחייבת הרשמה מראש
רכיבת כביש: מדרשת בן גוריון - הר אבנון, צומת טללים וחזרה למדרשה. מוביל אסף חזני
רכיבת שטח מתחילים: מהמדרשה לעין עקב ולעין זיק. מוביל: יואב בהט
רכיבת שטח מתקדמים: אל הר קטום, הר צרור ונחל צרור. מוביל: דני גנות

שותפים ונותני חסויות