אופניים - האדם המכונה והרוח- הכנס השני
יום חמישי, 11 לינואר
14:30 התכנסות ורישום, בבניין המרכז הבינתחומי במדרשת בן גוריון
פרות ורוכבים ברמת הגולן
15:00 מושב ראשון " מהשטח" , יו"ר אלי לופו, מנהל מח' החינוך במועצה האיזורית רמת נגב
איגוד האופניים הישראלי– עפרה פרחי, מנכ"לית איגוד האופניים
הטור דה פרנס כמודל לקידום תיירות אופניים- יובל גולן
מדיניות קק"ל ביערות מרחב מרכז- גידי בשן , רכז קהל ויער , איזור ההר, קק"ל
פארק האופניים בבארי- ארז מנור
הערבה והרי אדום מראש מעלה עמרם
17:30 - נשים ומשפחה על גלגלים, יו"ר: ערן דורון
מר שמוליק ריפמן, ראש המועצה האיזורית רמת נגב - ברכות
מר יעקב עיני, מנכ"ל מדרשת שדה בוקר - ברכות
איש הברזל גם לנשים - זוהר גנות
על נשים בקבוצת הטריאטלון- רן שילון
משפחה על גלגלים- אילן שחם
19:00-20:00 ארוחת ערב
20-22 מושב שלישי: מהכביש. יו"ר אסף חזני
טור דה פראנס- מבט אנתרופולוגי-אסף חזני
חוויות מטראנס אלפ לרוכבי כביש בהשוואה לחוצה ישראל - אביגייל סטון
התפתחות ענף אופני הכביש בעשרים השנים האחרונות- נתי ברגמן
עניינים של סבל ועונג- פרופ' תמר אלאור , אוניברסיטת תל אביב
בנחל שונרא- בעקבות חטיבה 8
יום ששי, 12 לינואר
06:30 -10:00 - רכיבה במסלולים (כביש ושטח) ברמות קושי שונות
ההשתתפות במסלולי הרכיבה מחייבת הרשמה מראש
רכיבת כביש - סובב ירוחם, מוביל: דוד פלמ"ח
רכיבת שטח מתחילים: מסלול מעגלי קצר בפארק גולדה
רכיבת שטח מתקדמים: מסלול מעגלי ארוך בפארק גולדה . מוביל: אייל מור-יוסף
המצבה לזכרו של יאיר פלד בנחל סרפד
10:30-13:00 מושב רביעי: תיירות אופניים בארץ ובעולם. יו"ר: רז ארבל
תיירות אופניים בעולם- מגמות וכיוונים- איתן חברוני. מנהל "רוכבי שמשון"
ארגון והפקת אירועי אופניים- אלי לופו. מנהל מחלקת חינוך וספורט במועצה מקומית רמת נגב
כיצד הופכים את המדבר של רמת נגב "למכה" של רוכבי האופניים- דוד פלמ"ח. מנהל כפר הנוער ניצנה
בדרך למצודת כח בגליל העליון
12-13 רב שיח: פיתוח תיירות אופניים בארץ. מנחה: איתן חברוני
דגשים לבטיחות ברכיבת שטח- רמי מוסלי, מפקד יחידת חילוץ הר הנגב.
13:00-13:30 ארוחת צהרים
13:30-15:10 מושב חמישי: פרויקטים מיוחדים. יו"ר: טרם נקבע
פיזיקה על גלגלים- לימוד פיזיקה בתיכון באמצעות רכיבה על אופניים. ד" חזי יצחק, גיל ברן
רכיבת אקסטרים בישראל- אמיר כספי
קבוצת הטריאטלון של רמת נגב - יגאל דאהן
עם המגבלה בתוך הקהילה באמצעות האופניים- עדי דויטש
בירידה לנחל מנחם מזרחית לערד
15:10-17:30 סדנאות
מסלול רכיבה בדגש טכני- נמרוד כהן, "עז הרים"
הכנה מנטלית לרוכב ישראל- אייבי גילת
על גלגלים: סוגים, המבנה שלהם וההשלכות על צורת בנייתם. גיל ברן, טכנאי אופניים "מצמן" מודיעין
בולענים בנחל חבר
19:00- 20:00 ארוחת ערב שבת
20:00-22:00 ערב אומנותי
אנשים על גלגלים- מסע מצולם. מיכל פלג
"רוכב כותב- כותב רוכב" - חנוך מרמרי
תחרות הקייפ אפיק- נמרוד כהן, "עז הרים"
יום שבת, 13 לינואר
10-13 הפנינג אופניים במדרשה באחריות ועד תושבים מדרשת בן גוריון
רכיבה על שמונה אופן
טיול משפחות קצר למיצד צין
רוכבים דרומה לאורך רמת מדבר יהודה
8:00-16:00 רכיבה במסלולים (כביש ושטח) בדרגות קושי שונות
ההשתתפות במסלולי הרכיבה מחייבת הרשמה מראש
מצומת חצבה למדרשת שדה בוקר דרך מעלה עקרבים והמכתש הגדול. אורך המסלול כ-90 ק"מ. מוביל: אסף חזני
רכיבת שטח בינוני: מהמדרשה לשבטה וחזרה דרך נחל הבשור. מוביל: חזי יצחק
רכיבת שטח מתקדמים: לאורך רכס חתירה . מוביל: דני גנות

שותפים ונותני חסויות