סמ"ר תמיר שימקו ז"ל.
נולד בנס ציונה ב-14.1.63. נצר לבוניה מצד אחד ודור חמישי לירושלמים מצד שני. גדל באשקלון ואח"כ בראשון לציון. כבר מילדותו ניכרו בו תכונותיו הטובות: חביב, נוח לבריות, ספורטאי מעולה, אוהב בעלי חיים ותמיד אופטימי.
באשקלון היה חבר לימיית הנוער ובראשל"צ לנבחרת הנוער בכדור-יד. אהב את הארץ ואך טבעי היה שבבוא העת יתגייס ליחידה מובחרת בצה"ל, ואכן היה חניך ב"שייטת 13", אך טרם סיים את המסלול, ויתר בשל בעיה פיזית. משם קצרה הייתה הדרך ל"סירת עורב" צנחנים, ועם חבריו עבר את כל הקרבות בלבנון. מצא את מותו בתאונת אימונים בדרום. הובא למנוחות בחלקה הצבאית בבית העלמין בנס ציונה, ביום חמישי ד' בתמוז תשמ"ג, 16 ביוני 1983.

ת.נ.צ.ב.ה.
לפני גיוסו שימש כמדריך בסניף הנוער העובד בראשון לציון. מידי שנה ביום הזיכרון הכללי לחללי מערכות ישראל, עורכים חניכי הסניף טקס מרשים ביותר לזכרו, שבו משתתפים רבים מבוגרי הסניף.
דברים לזכרו מתוך ספר "יזכור":
בן פנינה ויוסף, נולד ביום י"ח בטבת תשכ"ג (14.1.63) בנס ציונה. ילדותו ונערותו של תמיר עברו עליו באשקלון, ושם גם למד בבית הספר היסודי "אילנות". לאחר מכן הוא עבר עם משפחתו לראשון לציון, והשלים את לימודיו בחטיבת הביניים ובבית הספר המקצועי הטכני. תמיר היה בוגר המחזור הראשון של בית הספר הטכני. תמיר השיג הישגים רבים בתחום האהוב עליו- הספורט, וזכה על כך בתעודות ובמדליות. הוא נהג לצאת למסעות ולריצות ארוכות, כשתרמיל כבד עמוס על גבו. תמיר השתתף בנבחרת הנוער של ראשון לציון בכדור יד. הוא אהב טבע ונוף, ילדים ובעלי חיים.
ביולי 1981, גויס לצה"ל. נאמן לחינוך שקיבל בבית הוריו, הוא ביקש להתנדב ליחידה מובחרת. תמיר עבר אימוני טירונות כצולל-לוחם בחיל הים, אולם בהמשך אימוניו הועבר לחיל הצנחנים, השתלם בכמה קורסים מקצועיים, ובמאי 1982 הועלה לדרגת רב"ט. תמיר נטל חלק במלחמת שלום הגליל, והועלה לדרגת סמל. בדרכו חזרה לארץ מלבנון, התפוצץ רימון עשן בתוך הרכב המלא בחיילים, שתמיר נסע בו. תמיר, שכמעט נחנק מן העשן, מיהר לשוב ליחידתו עוד לפני שהחלים לחלוטין. ביום ד' בתמוז תשמ"ג (15.6.83), השתתפה יחידתו בתרגיל-סער על יעדים בשטח פתוח. במהלך התרגיל התפוצץ פגז של מרגמה תמיר נפגע מרסיסי הפגז ונהרג. בן 20 שנה היה בנפלו. תמיר הובא למנוחות בבית הקברות הצבאי בנס ציונה. הוא השאיר אחריו הורים, אח ואחות. אחרי נפלו, הועלה תמיר לדרגת סמ"ר.
מפקד יחידתו כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו:
"תמיר ייצג בגאווה את התכונות, שאנו מעריכים ונעריך: יושר, כבוד, עזרה לזולת ואהבת הבריות. אנו זוכרים ולומדים מנחישותו האדירה לחיות ולשרת כלוחם בפלוגה. אנו מעריכים את נכונותו להאזין לחבר ברגעים קשים של שירותנו".
על שמו הוקם גל-עד בסמוך לכביש שדה בוקר-מצפה רמון. הגלעד משקיף על נחל חווה ועל שטח האימונים שבו נפל. הוא משמש כמקום התכנסות לתדרוך מקצועי ובטיחותי לאימונים.
הכתוב כאן נמסר לי על ידי אביו של תמיר יוסף שימקו שכתב:
"אני שולח לך תמצית מחומר על תמיר
אני מקווה שתמצא בו את הדמות
של הנער הישראלי האידיאלי
לכל העם בישראל"

המועצה האזורית רמת נגב מסייעת למשפחה בתחזוקת הגל-עד ובגן הסמוך אליו.