סיפורי חילוץ
חילוץ ההיי-טק
א' הזעיק את יחידת החילוץ וסיפר שקבע עם חברה ליד הקבר של בן-גוריון. כשהגיע לשם הסתבר לו שהחברה נפלה מהמצוק. על פניו מידע אמין בצורה בלתי רגילה. מה גם שא' נתן את מכשיר הטלפון שלו שהקליט את החברה מדברת בקול ענות חלושה. חברי היחידה מייד הוקפצו והחלו לבצע סריקות.
במקביל לכך התבצע תשאול של א' במשרד. התברר כי א' מעולם לא פגש את הבחורה שהזדהתה כקצינה במג"ב וטענה כי הגיעה לסדנא בשדה בוקר. נעשתה בדיקה מול מג"ב ומול היחידה שנמצאת באזור ולא אותר שמה של הבחורה. לאחר סדרה של שאלות התברר כי אותה בחורה קבעה להפגש עם א' מספר פעמים אולם מעולם לא הראתה את פרצופה. כמו כן החבר הקודם שלה החל לאיים על א' בטלפון שאם א' לא יעזוב אותה, החבר הקודם ירצח אותו. א' אף הגיש תלונה במשטרה על כך.
הסיפור הדליק נורה אדומה: איך החבר הקודם, איתו הבחורה כבר לא בקשר ידע על הקשר הטלפוני עם א'? השלב הבא היה הוצאת פירוט שיחות טלפון מהסלולרי של א' וחיוג למספרים שמופיעים שם.
במקביל לבדיקת פירוט שיחות הטלפון שהתבצעו, בוצע תשאול מול הוריו של א' לבירור מצבו הנפשי. הסתבר כי א' התאהב בבחורה. איכון שיחת הטלפון האחרונה מהבחורה שכביכול היתה מהמצוק, העלה כי היא נעשתה מפתח תקווה. בדיקת המספר ממנו דיברה הבחורה כמה ימים קודם לכן, העלה כי אף היא נעשתה מפתח תקווה. לאחר 4 שעות של תחקיר נשלחה ניידת לפתח תקווה, שמצאה בחור ובחורה אשר הריצו את א' בעבר ברחבי הארץ ובמקרה בו טיפלה היחידה לשדה בוקר.
משטרת ישראל אף הגישה תלונה כנגד הבחור והבחורה.

אירוע הקעקוע
היחידה קיבלה דיווח על אירוע של מישהו שבא לשדה בוקר להתאבד. לאחר ביצוע תחקיר ארוך ומדוקדק יצרנו קשר עם חבריו של המחולץ שישבו בחנות לכתובות קעקע בת"א. אולם המחולץ טרם אותר. בחינה נוספת של תיעוד התחקיר העלתה כי בשיחה עם חבריו של המחולץ לא נשאלה שאלה חשובה אחת: מתי ראיתם אותו בפעם האחרונה? התשובה שהתקבלה היתה לפני 5 דקות. זוהי דוגמא לשאלה טריוויאלית שהיתה חסרה בתחקיר, והתיעוד המפורט שלו עזר לחשוף אותה.

אירוע בקרב קהילת הכושים העבריים
התקבלה הודעה לגבי העדרות של נער מהקהילה שיצא מחוץ לעיר. האינפורמציה שהיחידה קיבלה מקרב הכושים העבריים היתה מלאה בסתירות פנימיות. לבסוף היחידה הגיעה למסקנה כי הנער נמצא אצל קרובי משפחה שעזבו את הקהילה מרצונו, ולא נשקפת לו כל סכנה.
אירוע בקרב הבדואים
היחידה קיבלה הודעה על בחורה בדואית נעדרת. הבדואים מייד גייסו את כל בני השבט לחפש, גששים ואת יחידת החילוץ. בתחקיר התברר כי מדובר בבחורה שברחה מבעלה על רקע של חילול כבוד המשפחה וחששה לחייה. היחידה הגיעה למסקנה כי ההסתברות שמדובר בהתאבדות אינה גבוהה מכיוון שזהו אינו דפוס מקובל במגזר זה, ולכן התבצעה סריקה שטחית יחסית של מסוק וצוות חיפוש באזור המצוקים. לבסוף הבחורה נמצאה מתחבאת בתוך שיח ליד האוהל של משפחתה.