שר הטבעות
אחוות הטבעת
הסרט הראשון בטרילוגיית שר הטבעות הוא אחוות הטבעת. הסרט מספר על הארץ התיכונה.
בילבו באגינס מוריש לאחיינו פרודו את הטבעת. סאורון שר האופל רוצה את הטבעת כי בעזרתה יוכל לשלוט בעולם. פרודו יוצא ביחד עם הגנן שלו סם למסע ללב ארץ מורדור להשמיד את הטבעת בהר האש כדי שסאורון לא יוכל לקחת אותה לעולם.
כבר בתחילת המסע מצטרפים אליהם מרי ופיפין- שני הוביטים שגם הם גרים בהוביטון.
יחד ארבעתם יוצאים למסע, ומגיעים לברי ושם הם פוגשים את ארגורן שמוביל אותם עד לריבינדל, במהלך הדרך הם נרדפים ע"י הנאזגול(תשעה פרשים שקיבלו טבעות אחרות והשתעבדו להם ועכשיו הם בשרות סאורון) שפוצעים את פרודו, ואז מגיעה אהובתו של אראגורן העלפית ארוון(ליב טיילור) שלוקחת את פרודו לאביה בריבנדל כדי שירפא אותו. בריבנדל מתכנסת מועצה של עלפים, בני אדם וגמדים. הם מתווכחים מי יקח את הטבעת ללב ארץ מורדור להשמידה. בסוף מתנדב פרודו לצאת למסע ואליו מצטרפים גנדלף- הקוסם, סם- הגנן, מרי ופיפין, ארגורן ובורומיר בני האדם, גימלי הגמד ולגולס העלף.
ביחד הם יוצאים להשמדת הטבעת. בדרך הם מגיעים למכרות מוריה ופוגשים את השד מהעולם העתיק הבאלרוג, הם מגיעים לגשר קהזד- דום ושם נופל הבאלרוג יחד עם גנדלף לתהום העמוקה.
כולם ממשיכים ליער לותלוריין ושם הם פוגשים את המכשפה גלדריאל. לאחר מכן הם ממשיכים בנהר האנדוין ומגיעים לאמין מויל שם הם נלחמים באורקים שהורגים את בורומיר וחוטפים את מרי ופיפין. האחווה מתפרקת ופרודו וסם ממשיכים לבד למורדור. לגולס גימלי ואראגורן הולכים להציל את מרי ופיפין מעינויים.
כאן נגמר הסרט הראשון.